Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Od Trosek na Hruboskalsko

    středa 26.2 16:30 - Městská knihovna Jindřichův Hradec

    Beseda.

  • Toulky za poznáním - Antarktida II.

    středa 26.2 18:00 - Dům kultury Milevsko

Zobrazit všechny události
 

Osmnáctý ročník novoročního setkání představitelů kraje se starosty odstartoval v Metropolu

 Autor: Jihočeský kraj

    Autor: Jihočeský kraj

JIŽNÍ ČECHY – Seznámit starosty s činností kraje v oblastech dotačních programů, zdravotnictví, školství, kultury, cestovního ruchu, hospodaření nebo dopravní obslužnosti. To je hlavní cíl jejich pravidelných novoročních setkávání s vedením kraje v čele s hejtmankou Ivanou Stráskou.

 

Letos odstartovalo již tradičně v Metropolu v krajském městě, kde se jej v úterý 28. ledna zúčastnili starostové a starostky z Českobudějovicka a Českokrumlovska. Setkávání budou pokračovat až do 12. února a vedení kraje během nich projedná uvedená témata s představiteli jihočeských obcí ve všech okresech.

„Na tato setkání se vždy velice těším a těšívala jsem se i jako starostka. Je to jedinečná možnost vyměnit si vzájemně své zkušenosti, propojit se mezi sebou a prohloubit spolupráci s krajem," uvedla hejtmanka Ivana Stráská a během úvodního slova ocenila práci všech, kteří se do náročné veřejné funkce pustili. „Vždy jsem, už jako starostka, tato setkávání uznávala a doufám, že budou stejně přínosná i pro vás," dodala.

Hlavní smysl těchto pravidelných každoročních setkání tkví ve vzájemné výměně zkušeností i podle ředitele krajského úřadu Milana Kučery. „Komunikace mezi představiteli obcí a kraje je důležitá nejen kvůli užitečným informacím o připravovaných akcích, ale hlavně kvůli možnosti konzultací a diskusí o aktuálních problémech, které lidi na obcích nejvíce pálí," vysvětlil ředitel Kučera. Starostky a starostové zde mají možnost obracet se na uvolněné radní s požadavky, dotazy a náměty, se kterými se jim krajský úřad bude snažit pomoci.

Na tomto, již 18. setkání se mimo jiné řešila také problematika nového stavebního zákona, nakládání s odpady, ochrany životního prostředí nebo hrozby sucha. Hejtmanka Stráská zmínila i problém nedostatku praktických a dětských lékařů, se kterým se obce musejí potýkat. Vedení kraje pak seznámilo starosty s výsledky hospodaření kraje, připravovanými investicemi a poslechlo si zkušenosti starostů s dotačními programy, nepromyšlenými developerskými projekty či nadměrnou hlukovou zátěží.

Rozpis následujících setkání

29. ledna – Soběslav, v Malém sále Kulturního domu města Soběslavi, Jirsíkova 34, Soběslav (starostové z okresu Tábor)

4. února – Jindřichův Hradec, ve velkém sále Kulturního domu Střelnice, Masarykovo náměstí 107, Jindřichův Hradec (starostové z okresu Jindřichův Hradec)

5. února – Písek, ve Velkém sále Kulturního domu v Písku, nábřeží 1. máje, č. 1605 (starostové z okresu Písek)

11. února – Prachatice, v sále Národního domu, Velké náměstí č. 10, Prachatice (starostové z okresu Prachatice)

12. února – Blatná, ve velkém sále Sokolovny, Kalinovo náměstí 580, Blatná (starostové z okresu Strakonice)

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace