Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Padělatel zaplatil falešnou bankovkou nejprve úspěšně, podruhé už ne

JINDŘICHŮV HRADEC – Falešnými bankovkami vlastní výroby dvakrát platil na Jindřichohradecku 33letý muž z Jihlavska. Poprvé úspěšně, podruhé už nikoliv. Za to mu hrozí tři až pět let vězení.

Jihočeští kriminalisté muži v těchto dnech předali usnesení o zahájení trestního stíhání ve věci zločinu padělání a pozměnění peněz. „Podle dosavadního šetření a zajištěných důkazů měl pravděpodobně muž za použití multifunkčního zařízení a ručním dokreslením ochranných prvků vyrobit nejméně dvě bankovky v nominální hodnotě 1000 korun, a to s úmyslem udat je jako pravé peníze," upřesnil jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.
Loni v předvánočním čase v prodejně na Jindřichohradecku se muži podařilo za nákup padělkem zaplatit. Ve stejný den, už v jiné prodejně, však obsluha pokladny byla pečlivější a zjistila, že je s bankovkou „nějaký problém". Na místo tedy přivolala policisty.
„Muž však tvrdil, že bankovku dostal nazpět od jiného obchodníka a k padělku se neznal. Dle věcné příslušnosti byl případ následně předán k prověřování odboru hospodářské kriminality," poznamenal Bajcura. Kriminalisté dalším šetřením získali dostatek důkazů, na základě kterých se prověřovaný muž z Jihlavska k trestné činnosti doznal.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace