Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Petr Novák: ČSSD šíří poplašné zprávy, aby zakryla, že roky vysávala jihočeské zdravotnictví

Petr Novák

Petr Novák

JIŽNÍ ČECHY - Na redakci našeho portálu se obrátil místopředseda představenstva společnosti Jihočeské nemocnice Petr Novák z hnutí ANO. Uvedl, že tabulka s odměnami, přiřazenými k jeho jménu, kterou včera redakci poskytla společnost Nemocnice České Budějovice podle zákona 106, je chybná. Jedná se o předpokládané odměny za rok 2016 (podle úrovně roku 2015). "V té době ale byla místopředsedkyní představenstva Miroslava Člupková. Může se tedy maximálně jednat o odměny pro ni, já jsem do funkce nastoupil až v lednu 2017. Upozornil jsem proto už i redakci Parlamentních listů, že zprávy o tom, jak pobírám také sedm milionů jako pan Bláha, se nezakládají na pravdě," sdělil Petr Novák. Za nepravdu označil i sdělení hejtmana Jiřího Zimoly ve včerejší televizní diskusi na ČT 24 o tom, že Petr Novák si hned jako místopředseda představenstva nechal koupit Mercedes Cabrio. "Není to Cabrio, je to obyčejný sedan, který mám od společnosti zapůjčený k užívání a za to hradím jedno procento ze svého platu. Pohonné hmoty nakupuji za své peníze," řekl Novák. Dále redakci zaslal níže uvedenou tiskovou zprávu:

 

ČSSD šíří poplašné zprávy, aby zakryla, že roky vysávala jihočeské zdravotnictví

Sociální demokracie vrací úder. Osm let na jihu Čech vysávala peníze ze zdravotnictví, jejich lidé si tam přišli na desítky milionů korun. A teď, když to vyšlo najevo a celý ten jejich roky budovaný systém se sesypal jako domeček z karet, snaží se do svého problému alespoň trochu namočit i ostatní. Jenže čísla neokecáte, pánové a dámy.

A nepomůže ani to, když spřáteleným redakcí pošlete kusé informace bez vysvětlení podstatných detailů. Udělám to tedy za vás a ostře se ohrazuji proti textu a zavádějícímu titulku na serveru parlamentilisty.cz. Autor článku předstírá opatrnost. Všimněte si, že píše, že si jako člen představenstev jihočeských nemocnic MŮŽU vydělat přes sedm milionů ročně a tím MŮŽU dostat roční odměny. Jenže zapomíná dodat, že jsem si nic takového NIKDY nevydělal, NIKDY nevydělám a ty horentní sumy, kterými mává v titulku, jsou proto absolutně nesmyslné.

Jenže to by redaktora musela zajímat fakta. Pojďme na ně. V roce 2005 za vlády ODS vznikla společnost Jihočeské nemocnice, a.s. a od té doby v ní sedí zástupci politických stran. Berou pravidelné mzdy a odměny. Posledních osm let je to celé pod vládou ČSSD a aktuální nastavení platů schválila Rada Jihočeského kraje (ČSSD a KSČM) v červnu roku 2014. I díky tomu si jejich chráněnci přišli za posledních osm let na peníze, které se v posledních dnech tak přetřásají. Martinu Bláhovi to podle tabulek vychází na 31 583 066 korun, Michalu Čarvašovi na 30 881 362 korun a Miroslavě Člupkové na hezkých 19 081 160 korun. Tito lidé dostávali tyto nekřesťanské a amorální odměny navíc ke svému hrubému měsíčnímu příjmu.
Já jsem v osmi představenstvech nemocnic teprve od začátku tohoto roku a za tu dobu jsem dostal dvě mzdy. Ano, i ty jsou velmi vysoké. I proto jsem po obdržení prvního platu, což bylo lehce přes 200 tisíc korun čistého, kontaktoval krajskou předsedkyni Radku Maxovou a začal s ní řešit dvě zásadní věci.
Zrušíme mimořádné odměny, zastropujeme ty roční (já žádné nedostal, první by mi mohly být vyplaceny v červnu 2018). A hlavně. V rámci nové koalice se zasadíme o výrazné snížení hrubých měsíčních mezd členů představenstva. Budeme jednat i o tom, abychom co nejdříve nachystali návrh, podle kterého političtí nominanti budou obsazovat jen dozorčí rady a ne představenstva.
Tahle výrazná úspora by se měla týkat i vozů, které členové představenstva automaticky dostanou ke smlouvě zapůjčený. Ano, i já mám teď vůz, který je ve stejné cenové hladině jako auta mých kolegů. To ale musíme změnit a jsem rád, že tomu nepřehledná kauza lipenské chaty bývalého hejtmana Zimoly přispěla.
Znovu ale opakuji, že mimořádnou ani roční odměnu jsem nikdy nedostal, nedostanu a z těch uvedených sedmi milionů v titulku zpravodajského webu je základní plat pouhou jednou třetinou. Do světa tak byla vypuštěna v podstatě poplašná zpráva, která má sloužit jen jako kouřová clona pro sociální demokraty a jejich potupný odchod z krajské koalice.

Petr Novák

Diskuse k článku - 57 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4 5 6 8  | Starší příspěvky »
 • pasáček inženýr Novák vykopal hrob pro Maxovou 

  Reagovat

   

  Podvodníčku inženýrku pasáčku Nováku, pásl jsi paničku Maxovou, nebo naopak ona pásla tebe, když tě dotlačila do nemocnic a k pohádkové výplatě. Inženýrku Nováku, doufám, že vrátíš veškeré obdržené příjmy z nemocnic a zaplatíš si pořízený automobil Mercedes, který byl pořízen na tvůj pokyn a požadavek z peněz nemocnice. Takto si ANO přestavuje v praxi svůj slogan: Bude líp - Jen chybí dovětek - jen pro členy ANO. Kdy a jak Babiš odstraní prachy chtivou hrabavou paničku Maxovou z ANO?

  Vloženo 13.4.2017 21:02:28

 • politik 

  Reagovat

   

  ANO a ti ostatní, kteří se domnívali , že otočí zeměkouli vzhůru nohama - odejděte. Nová koalice vás stejně vyžene a čtenář se snad objektivně dozví, kdo je ten " zloděj" . Puč byl uboze připraven z Hluboké , Pavlíku musíš se stále učit , tvá doba je pryč.

  Vloženo 13.4.2017 17:32:53

 • Kordulka z ANO 

  Reagovat

   

  To tu mají oranžády sjezd, že tu haní ANO. Zřejmě si vzali příklad z "ojebanýho" Bohouše Sobotky. Zimola udělal chybu, tuneloval s Bláhou nemocnice do vlastních kapes. Co chcete víc. To jak bude tunelovat a odklánět Maxová nebo Novák, je nutné si počkat. Budou však pod větším drobnohledem, než tomu bylo za Stráské, která měla celých 8 let v gesci nemocnice a zdravotnictví. Má stejnou kupu másla na hlavě jako Zimola. Zimola nebyl špatným hejtmanem ale poslední dva roky to již nebyl ten dobrosrdečný pan učitel, jak tomu bylo v létech předtím. Každé prase jednou dosáhne vrcholu své váhy a odchází tam, kam patří.

  Vloženo 13.4.2017 06:42:10

 • Rána by byla 

  Reagovat

   

  kdyby se v minulosti jmenoval příjmením jinak, tak bych řekl, že nějaký čas pobýval v base za zlodějny v Jižních ´Čechách,tenhle podobný ksicht jsem viděl u soudu 10 let zpět, kde jsem byl jednou z obětí.Také se jmenoval Petr jen to jméno bylo jiné, to můžeme ,ale dnes snadno získat že?

  Vloženo 13.4.2017 04:23:01

 • Sýkora 

  Reagovat

   

  To sedí od podvodníka a hohštaplera z minulostí pasáka.

  Vloženo 13.4.2017 04:16:56

« Novější příspěvky 1 2 3 4 5 6 8  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace