Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Deskohraní s Michalem

    Úterý 18.2 16:00 až 18:00 - Knihovna pro děti a mládež, 1. patro, Tábor

  • Diskuzně vzdělávací večer - Setkání s chiropraktikem

    Úterý 18.2 18:00 - Milevsko, KD

Zobrazit všechny události
 

Přeštěnice u Milevska hostí závod v jezdecké všestrannosti

PŘEŠTĚNICE - Jeden z posledních závodů sezony pro závodníky jezdecké všestrannosti hostí ode dneška do neděle krásný přírodní areál v Přeštěnici u Milevska. Jedná se už o první kvalifikační kolo na Zlatou podkovu příštího roku - a návštěvníci uvidí českou špičku a řadu medailistů z letošního vrcholného klání Zlatá podkova, které se konalo v Humpolci v srpnu.

Není tajemstvím, že v jižních Čechách má tato nejnáročnější jezdecká disciplína silnou jezdeckou základnu a návštěvníci akce tak mají šanci vidět na vlastní oči závodníky a závodnice, o jejich úspěších si jinak během roku čtou v médiích. 

Jezdecká všestrannost je náročná tím, že zahrnuje tři jezdecké zkoušky - jezdci musí se svým koněm absolvovat soutěž v drezuře, skokovou soutěž na parkuru a pak terénní cross na přírodní dráze. Právě ta je v Přeštěnici velmi zajímavá a z diváckých míst - třeba od občerstvovacího stánku, dobře přehledná. Mezitím se stále sleduje zdravotní stav koní. Diváci jsou srdečně zváni, i na zábavu se sympatickými koňáky, která se koná v sobotu večer. 

Drezury se jedou dnes, parkury zítra a terénní cross v neděli, vždy už od rána. Vyhlášení výsledků proběhne v neděli odpoledne.  

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace