Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Topná sezóna začíná letos o týden dřív

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

JIŽNÍ ČECHY – Mnohý už zjistil, že během posledních dní se začínají radiátory zavlažovat. Letošní topná sezóna začíná nejméně o týden dřív. Asi třetina odběratelů od teplárenských společností jsou domácnosti. Zbytek jsou nebytové prostory, tedy objekty pro průmysl, služby a firmy.

O sedm dnů dříve než loni zahajuje i českobudějovická teplárna hlavní topnou sezónu. Topit začala v sobotu. V Táboře už v pátek. Od pátku se nahřívají jednotlivé výměníkové stanice a postupně přes ně se pouští teplo do sekundární sítě, tedy přímo na paty objektů. Na odběratelích pak záleží, jak si ho budou regulovat. Stav je stejný v celém kraji, protože podle vyhlášky se začíná topit, když průměrná denní venkovní teplota klesne pod 13 stupňů Celsia dva dny po sobě a pro následující den nelze očekávat její zvýšení nad tuto hodnotu. Taková situace nastala právě teď. Loňská topná sezona měla 257 dní.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace