Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Místní kolo soutěže

  středa 22.1 17:00 - Blatná, ZUŠ

 • Stopem se psem v Asii

  středa 22.1 17:00 - Městská knihovna Jindřichův Hradec, U Knihovny 1173, Jindřichův Hradec

  Beseda.

Zobrazit všechny události
 

Třeboň od neděle získává přímé vlakové spojení s Prahou

TŘEBOŇ/ČESKÉ VELENICE - Od nedělní změny jízdních řádů se lázeňští hosté dostanou přímým rychlíkem z Prahy do Třeboně nebo až do Českých Velenic. A Třeboňští naopak do Prahy. Toto přímé spojení vrací České dráhy po mnohaleté přestávce.

 

V neděli jede rychlík z Prahy - Hlavního nádraží třikrát - v 7.31, v 11.31 a v 15.31, opačným směrem z Třeboně v 8.08, ve 12.08 a v 16.08. Cesta trvá dvě hodiny a dvacet minut. 

Rychlík pak zajiždí z Třeboně až do Suchdolu nad Lužnicí a Českých Velenic a odtud také vyjíždí zpět. Ve všední dny pojedou až čtyři páry vlaků, například už z Třeboně v 6.07 ráno. 

Rychlík s názvem Lužnice staví ve Veselí nad Lužnicí, Soběslavi, Plané nad Lužnicí, Táboře a pak ještě v Olbramovicích a Benešově, než dorazí do Prahy. 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Čtyři rychlíky zavedli 

  Reagovat

   

  6 osobáků ruší! Proč? Rychlíky platí stát. Osobáky kraj. Uspořenými penězi Jihočechům krajští ouřadové zaplatí nezbytně nutné letiště v Plané. Osobáky mohly tvořit přípojné vazby k novým rychlíkům. Netvoří, co je nabubřelým papalášům do nějakých lidí z Lužnice, N. Vsi, Vlkova..... Aby na letiště zbylo ještě s přebytkem (se kterým si ví rady), tak ruší dalších 15 vlaků jinde, třeba do J. Hradce, Jihlavy, kolem Blatné a jinde. Ať žijí dokonalí tvůrci bezchybných plánů veřejné dopravy v provincii Jižní Čechy:-(

  Vloženo 14.12.2019 21:51:15

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace