Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ples ZOD Čepřovice

    pátek 28.2 20:00 - Čepřovice, KD

    K tanci a poslechu hraje kapela Scéna.

  • Nathanika

    pátek 28.2 19:00 - Písek, Hospůdka U šesti strun

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Tři sta tisíc dá Jindřichův Hradec na opravy domů v historickém centru

JINDŘICHŮV HRADEC – Celkem tři sta tisíc korun vyčlenili v rozpočtu pro letošní rok jindřichohradečtí zastupitelé jako dotaci na podporu obnovy kulturního dědictví pro soukromé majitele objektů. Loni se celá částka nevyčerpala, letos se o dotaci přihlásili dva žadatelé. „Přihlásili se žadatelé, kteří nesplňovali podmínky programu regenerace od ministerstva kultury. Například manželé Pípalovi chtějí zrekonstruovat podkroví svého domu v historické části města. Proto jsme už před lety přišli s tímto programem, abychom pomohli obyvatelům pustit se do oprav, které například památkový ústav tolik nepodporuje,“ zmínil místostarosta Bohumil Komínek.

Manželé Vlastislav a Jana Pípalovi tak z městské dotace obdrží 236 tisíc korun na opravu podkroví. Druhou žadatelkou byla Libuše Horáková, která bydlí v blízkosti zastávky městské hromadné dopravy a chtěla by opravit fasádu. Ta z grantového programu dostane 64 tisíc korun. „Nejsou to samozřejmě celé částky za opravy, nezaplatíme všechno. Žadatelé musí do rekonstrukce vložit minimálně padesát procent z ceny projektu,“ dodal místostarosta. O přidělení dotace dnes rozhodovalo zastupitelstvo, které návrh schválilo osmnácti hlasy.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace