Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Tým Recyklojízdy převzal necelých 300 kilogramů vytříděných baterií

JIŽNÍ ČECHY – Města Jindřichův Hradec, Veselí nad Lužnicí a Týn nad Vltavou byla v pondělí 18. června zastávkami týmu Recyklojízda 2018, který v červnu projíždí Českou republiku, aby podpořil třídění a recyklaci baterií. Tříčlenná skupinka nadšenců na elektrokolech zdolá za 10 dní 800 kilometrů. Ve městech se setkává s občany a zástupci městských úřadů. Projekt organizuje nezisková společnost ECOBAT.

V Jindřichově Hradci tým převzal 153 kg baterií od místních obyvatel, setkal se a podiskutoval se zástupci města, dorazily i děti z prvního stupně ZŠ Štítného, které také přinesly veliké množství baterií. Základní školu v Jindřichově Hradci navštívil i školní vzdělávací recyklační program Recyklace hrou.

„Ve Veselí nás čekalo milé překvapení v podobě dětí ze zdejších základních škol, které nám na uvítanou zazpívaly písničku o recyklaci baterií, text složily paní učitelky. Velký palec nahoru od nás mají studenti ze Střední školy ekologické a potravinářské, které pro děti ze základek připravili zábavný program se soutěžemi s recyklační tematikou," uvedla členka týmu Eva Gallatová. Žáci a studenti předali 66 kg baterií.

Poslední zastávkou Recyklojízdy byl Týn nad Vltavou, kde převzal 60 kg baterií vytříděných obyvateli města. „Radost nám udělaly děti ze ZŠ Malá Strana a ZŠ Hlinecká. Jejich znalosti o recyklaci baterií jsou na jedničku. Určitě pomáhá i to, že školy jsou zapojené do školního vzdělávacího recyklačního programu Recyklohraní," poznamenala Eva Gallatová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace