Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Týrání dvou psů a kočky musel na majitelku oznámit její syn

 Autor: Městská policie České Budějovice

    Autor: Městská policie České Budějovice

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Strážníci českobudějovické městské policie řešili v neděli večer případ týrání dvou psů a jedné kočky, o které se jich majitelka téměř nestará. Případ oznámil její syn, kterému nebyl osud zvířat lhostejný. Pětašedesátileté ženě teď za týrání zvířat hrozí pokuta až 500 tisíc korun nebo jejich odebrání.

 

Strážníci byli včera večer přivoláni do jednoho z bytů v Rudolfovské ulici. Přivolal je syn majitelky, podle kterého se jeho matka o dva psy a kočku nestará a protože mu nejsou lhostejní, chodil se o ně starat sám. „V minulosti byla údajně zvířata i několik dní zavřená v bytě a trpěla nedostatkem vody i potravy. Když mladý muž zjistil, jak se věci mají, začal se o zvířata starat sám. O tom, že zvířata zjevně díky němu nedostatkem potravy netrpí, se strážníci sami přesvědčili. Situaci popsanou jeho slovy potvrdila i žena ze sousedního bytu," řekla mluvčí strážníků Věra Školková.

Strážníci ženu kontaktovali telefonicky a on jim tvrdila, že má dohodu se synem, že se o zvířata postará. „Adresu svého skutečného bydliště však žena odmítla strážníkům sdělit. Čtyřiadvacetiletý muž přislíbil, že se o zvířata postará do doby, než bude rozhodnuto o jejich osudu," dodala mluvčí.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace