Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Holubářský ples

  pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

  K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

 • Ples sportovců 2020

  pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Ulicemi Českých Budějovic bude ve středu opět jezdit strašidelný autobus

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Výjimečný zážitek slibuje poslední říjnový den cestujícím městskou hromadnou dopravou v Českých Budějovicích. Bude totiž patřit Halloweenu. Svézt se po městě speciálním autobusem mohou malí i velcí zájemci. A cestující v maskách se mohou navíc těšit na drobné dárky a nejlepší kostým vyhraje tablet.

 

Dopravní podnik města České Budějovice přichystal oslavu tohoto svátku již popáté. Jízdy speciálně vyzdobeným vozem proběhnou ve středu 31. října. Odpolední spoje jsou určeny hlavně pro děti, večerní pak pro dospělé.

„Pasažéři, kteří do vozu nastoupí v maskách, se mohou těšit na drobné odměny od strašidelných průvodčích. Pro malé cestující v maskách a kostýmech navíc dopravní podnik připravil speciální soutěž o hlavní cenu, kterou bude tablet," upřesnil mluvčí dopravního podniku Viktor Lavička. Poznamenal, že v autobuse bude fotit dětské masky čarodějný fotograf a maska, jíž porota vyhodnotí jako nejlepší, bude následně odměněna.

Speciální strašidelný autobus bude vyjíždět od nádraží z výstupní zastávky MHD v Žižkově ulici u OC Mercury, kam se bude také po absolvování celé trasy vracet. Odpolední odjezdy jsou naplánované na 15, 16 a 17 hodin, večerní pak ve 20 a 21 hodin.

„Halloweenský vůz cestující proveze po celém městě a pokud se v průběhu strašidelné cesty nic nestane a nezabloudí do záhrobí, vrátí je zpět na původní místo. Přeprava na těchto spojích je zdarma, zájemci si ovšem musí vyzvednout barevně odlišené vstupenky do autobusu v Informační kanceláři dopravního podniku v přízemí OC Mercury. Na každou jízdu je omezený počet 80 kusů," dodal Viktor Lavička. V tomto voze není možno přepravovat dětské kočárky či jízdní kola.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Tak nevím, jestli na zastávce u Družby byla dnes před 16. hodinou na chodníku krev pravá, nebo umělá...

  Vloženo 31.10.2018 19:31:37

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace