Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Michail Bulgakov - Mistr a Markéta

  středa 19.2 19:30 - Městské divadlo, o.p.s., Český Krumlov

  Divadelní představení.

 • Jak se dělá tanečník

  středa 19.2 10:00 - Milevsko, KD

  Baby balet Praha.

Zobrazit všechny události
 

V hotelu Zvíkov soutěžili zpěváci lidových písní. Dubínek, Prácheňáček a Doudlebánek vyšlou zpěvačky na zemské kolo

Vítězky starší kategorie. , Autor: Miroslav Pejčoch

Vítězky starší kategorie.     Autor: Miroslav Pejčoch

ZVÍKOVSKÉ PODHRADÍ – Hotel Zvíkov nad Orlickou přehradou hostil v sobotu 24. března krajskou soutěž mladých zpěváků lidových písní. Soutěž pořádalo Jihočeské folklorní sdružení a soutěžilo se ve dvou kategoriích. V první zpívaly děti do devíti let a v druhé kategorii od deseti do patnácti let. Letošního ročníku se zúčastnil rekordní počet 41 dětí. Soutěžící vyslaly jihočeské folklorní soubory, ale zapojily se i ostatní děti.

 

V nejmladší kategorii si první místo vyzpívala Barbora Sýkorová z Blaťáckého souboru, druhá byla Lucie Koudelková ze souboru Bystřina a pomyslnou bronzovou medaili si odvezla Lea Brzorád z Úsviťáčku.

V kategorii starších dětí vyhrála Vendula Šmejkalová z Dubínku, druhá byla Veronika Kozubíková z Prácheňáčku a třetí místo obsadila Žofie Pešková z Doudlebánku. První tři děvčata ze starší kategorie postupují do zemského kola, které se uskuteční 12. května v Chrudimi.

Pro děti, které zrovna nezpívaly před porotou, byly připraveny tvůrčí dílničky, kde si mohly vyzkoušet zdobení perníčků a další dovednosti. Po skončení soutěže následoval seminář vedoucích folklorních souborů s porotou, kterou tvořili Bohumil Chochola, Lubomír Tyllner a Anděla Maršálková. 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace