Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ponožkový Fantom

    neděle 26.1 15:00 - ZUŠ Vítězslava Nováka, Janderova II / 165, Jindřichův Hradec

    Divadelní představení.

  • Syndibád

    neděle 26.1 15:30 - Vimperk, MěKS

    Vimperský kašpárek – divadlo Studna.

Zobrazit všechny události
 

V souvislosti s výstavbou splaškové kanalizace v Děbolíně se opravuje povrch komunikací

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

JINDŘICHŮV HRADEC / DĚBOLÍN - V souvislosti s postupem výstavby splaškové kanalizace v místní části Děbolín se uskutečnila v srpnu prohlídka povrchů místních komunikací po dokončené pokládce kanalizačních řadů a přípojek. Podle projektové dokumentace má být provedená standardní oprava povrchů výkopové rýhy v šířkách cca 150 centimetrů včetně podkladových vrstev. V současnosti jsou výkopové rýhy provizorně upraveny štěrkovou drtí nebo recyklátem s tím, že před zimním obdobím je nutné dokončit živičné povrchy.

 

Vzhledem ke stavu povrchů komunikací před prováděním výkopů (povrchy samá záplata, popraskané, většinou bez odpovídajících podkladových vrstev) a šířce některých úseků pouze cca 3 až 4 metry bylo při prohlídce konstatováno, že opravovat za uvedeného stavu pouze rýhy by bylo technicky nesprávné, navíc by povrch byl nerovný, přizpůsobený zbytkům původních povrchů.

Proto je navržené na většině úseků komunikací v části obce vlevo od silnice směr Matná provést celoplošné opravy s doplněním podkladových vrstev, případně položit nový živičný koberec na původní povrch tam, kde to výškové poměry dovolují s ohledem na okolní nemovitosti, například úsek na okraji obce směrem k letišti. Podle přiložené situace s vyznačením jednotlivých úseků byla zpracovaná předběžná kalkulace prací s částkou cca 1 100 tisíců korun bez DPH. Návrhy jsou připravené tak, aby většinu úseků bylo možné provést s využitím standardní techniky. Opravy budou provedené v říjnu.

V příštím roce pak bude provedená výstavba řadů a přeložek vodovodu a plynovodu v komunikaci směrem k rozhledně, kde rovněž bude provedená celoplošná oprava. Povrch silnice směr Matná je již v současné době opravený podle podmínek Správy a údržby silnic.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace