Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

V Třeboni budou investovat do lázní, Domu s pečovatelskou službou a místních částí

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

TŘEBOŇ – Zastupitelé města schválili na zasedání na konci ledna rozpočet pro letošní rok. Ve výdajích jsou mimo jiných priority investice a údržba majetku. Město je i podle rozpočtu bohaté, ale má také mnoho majetku, který potřebuje správu. „Nejvíce utratíme za investice. Chceme město rozvíjet, budovat pro nás všechny, aby se tady dobře žilo. Asi všichni vědí, že dokončíme rekonstrukci Bertiných lázní, bude nás to stát v letošním roce asi 144 milionů korun. Jsou to právě peníze do našeho majetku, které se dlouhodobě zúročí a vrátí.

Další v pořadí je plánovaná výstavba venkovního wellness u lázní Aurora. Máme pro ni rezervovaných v rozpočtu 60 milionů korun a doufám, že se nám tuto výstavnu podaří zahájit. Přípravy běží na plné obrátky, jak po stránce projektové, tak stavebních řízení.

Další investicí do majetku bude zateplení Domu s pečovatelskou službou (DPS II) asi za 17 milionů korun. Tady dojde nejen k zateplení, ale i výměně oken a kotlů.

Budeme soutěžit a provedeme revitalizaci veřejného prostranství před obchodním centrem na Palackého náměstí.

Plánujeme další peníze do komunikací, jmenovitě: hlavní cesta na hřbitově, chodník ve Sportovní ulici, pokračování cyklostezky na Holičky.

Musíme také investovat do Krčínova domu, který jsme zdědili v zuboženém stavu, i do staré radnice čp. 1 na Masarykově náměstí, " doplnil k vysvětlení rozpočtu a plánů starosta Jan Váňa.

„Tímto výčtem peníze do majetku nekončí. Máme připravené další nemalé prostředky do oprav místních komunikací, bytů i nebytových prostor, uličního osvětlení a do místních částí – Staré a Nové Hlíny, Branné, Břilic a Přeseky.

Také nás hodně stojí údržba města, odpady, čištění, sečení a celková péče o zeleň, celkem asi 29 milionů korun.

Jsme lázeňské město a musíme o něj pečovat, takže na tom šetřit nemůžeme a nechceme," dodala k rozpočtu místostarostka Jana Grammetbauerová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace