Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

V Třeboni chystají obnovu náměstíčka na sídlišti Hliník, přibude zeleň i vodní prvek

Náměstíčko na sídlišti Hliník , Autor: Jana Urbanová

Náměstíčko na sídlišti Hliník     Autor: Jana Urbanová

TŘEBOŇ - Malé náměstí u nákupní zóny na sídlišti Hliník v Třeboni dostane novou tvář. Prostor u hlavní silnice bude po obnově zelenější a přívětivější k posezení. Revitalizaci ale komplikuje fakt, že některé pozemky na náměstíčku nejsou v majetku města. Radnice proto musí vyjednat s jejich majitelem směnu. Práce na náměstíčku by měly začít ještě letos po hlavní turistické sezóně.

 

Místy rozebraná dlažba a zašlý vzhled. Tak vypadá náměstíčko u hlavní silnice na sídlišti Hliník. Teď se mu ale blýská na lepší časy. Město totiž plánuje jeho revitalizaci. Ještě předtím ale musí vyřešit problémy s vlastnictvím některých částí plochy. "Část pozemku vlastní soukromá osoba. Když budeme dělat tu revitalizaci, tak je v zájmu města, aby co největší část pozemků byla v našem vlastnictví," řekl starosta Třeboně Jan Váňa. Zastupitelé proto na svém pondělním jednání schválili směnu pozemků mezi městem a jejich majitelem tak, aby mohla radnice co největší část náměstíčka nechat opravit.

Město už má vybraného projektanta a zároveň zpracovanou jednoduchou studii na tento projekt. "Celý prostor se předláždí, vytvoří se tam nějaké odpočinkové zóny, doplní zeleň i nějaký vodní prvek, který do lázeňského města prostě patří," dodává k plánovaným úpravám třeboňský starosta.

Rekonstrukce náměstíčka na sídlišti Hliník začne pravděpodobně už v září, těsně po hlavní turistické sezóně a dokončena bude do zimy.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace