Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Vrchní soud potvrdil dvojici vrahů z mobilheimu výjimečné tresty

Obžalování u Krajského soudu v Českých Budějovicích. , Autor: Petr Eliáš - Jižní Čechy TEĎ

Obžalování u Krajského soudu v Českých Budějovicích.     Autor: Petr Eliáš - Jižní Čechy TEĎ

PRAHA - Pravomocný verdikt. Odvolací Vrchní soud v Praze dnes potvrdil výjimečné tresty dvojici slovenských vrahů Jánu Moncoľovi a Michaele Krajčové, kteří před dvěma lety brutálně zavraždili manželský pár v mobilheimu v osadě Pazderna u Záhoří na Písecku. Motivem činu měly být peníze - Krajčová dříve u manželů ze Záhoří pracovala ve firmě na repasování a prodej elektrospotřebičů, takže se s nimi velmi dobře znala. Brali jí prý dokonce jako vlastní dceru.

Od soudu dostala trest vězení 28 let. O rok více, než její partner, protože podle soudu měla být iniciátorkou činu. Tresty nepravomocně vloni udělil Krajský soud v Českých Budějovicích, obžalovaní se proti verdiktu odvolali. Potvrzujícím rozhodnutím Vrchního soudu se rozsudek stává pravomocným.

Michaela Krajčová během soudních líčení nevypovídala, mluvil jen Moncoľ. Vraždu vzal na sebe, ale prezentoval ji po svém. Tvrdil, že se majitel mobilního domku při ranní návštěvě pohádal s Krajčovou při domlouvání obchodů s elektronikou a zaútočil na oba Slováky nožem. Ján Moncoľ řekl, že jednal instinktivně a v sebeobraně. Při pitvě se ale na těle obou manželů našlo na 25 bodných ran, z nichž některé údajně svědčí o mučení obětí. A soud nevěřil ani tomu, že by Moncoľ bodal sám.

Slovenský pár se po vraždě vydal do bytu manželů v Záhoří, kde ukradl příruční trezor s asi 400 tisíci korun. V černém Mercedesu ze slovenské půjčovny pak oba uprchli do zahraničí. Zadrženi byli v hotelu v Rumunsku, kde u nich policisté zajistili i nože a paralyzéry. Ján Moncoľ měl i pistoli a na té se snažil doložit, že zabíjet nechtěl. Prý ji měl s sebou i při návštěvě mobilheimu, ale nechal ji v autě. U soudu mu ale zjevně nepomohly změny výpovědí - při jedné také tvrdil, že s nimi jeli ještě další muži, kteří mohli vraždu provést.

Krajský i Vrchní soud označili jednání pachatelů za brutální, protože oběti musely podle znalců prožívat mučivé útrapy. Od doživotních trestů vězení je uchránily závěry psychologů, kteří nemohli stoprocentně vyloučit jejich budoucí začlenění do společnosti, i když u Moncoľa to označili za velmi složité.

Diskuse k článku - 16 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Krokodýl 

  Reagovat

   

  ráno za úsvitu oběsit

  Vloženo 21.2.2020 22:45:04

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Rád bych se zeptal místních zastánců trestu smrti, zda mají nějaký důkaz nebo statistiku, že se jeho zavedením sníží kriminalita. Je v některé zemi která zločince popravuje menší zločinnost než u nás? Nebo byla v době kdy byl trest smrti součástí našeho práva kriminalita nižší než dnes? Jste si jisti, že se nepopravují nevinní lidé omylem, nebo i úmyslně? Kájínek vraždil?

  Vloženo 24.1.2020 07:44:14

  • Z Písku 

   Reagovat

    

   Samozřejmě,že Kájínek vraždil. I když nebyl sám.

   Vloženo 24.1.2020 21:01:21

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   proč mám živit z daní darebáka???Dva roky v kriminále aťse vše v klidu došetří a pak špagát

   Vloženo 21.2.2020 22:47:42

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Trest smrti je vysvobození. To samé jim udělat.

  Vloženo 22.1.2020 20:11:24

  • Anonym 

   Reagovat

    

   Souhlasím!!!Ale i když to unas nejde,měli jim dát proste doživotí!!!!

   Vloženo 23.1.2020 20:03:02

 • tom 

  Reagovat

   

  Chybička se snadno vloudí, soudci jsou ovlivnitelní. Život nespravedlivě odsouzeného k smrti nikdo nevrátí.
  9. března 1951 se v milevské sokolovně konal soudní proces se třemi rolníky z Koubalovy Lhoty. Dav "pracujících" před budovou řval: "Dejte jim provaz!" Soud vyhověl a obžalované bez jakýchkoli důkazů odsoudil k trestu smrti, pouze na základě vynucených přiznání.

  Vloženo 22.1.2020 18:04:30

  • Z Písku 

   Reagovat

    

   Trest smrti pro PROKAZATELNOU vraždu, vraždy - viz Stodolovi , Roubal, Kalivoda atd. Tam se chybička, myslím, vloudit nemůže.

   Vloženo 22.1.2020 18:25:03

 • Jirka 

  Reagovat

   

  Smrt za smrt. Jedině to by snad takové bestie zastavilo. Vůbec by nebylo špatné o návratu trestu smrti uvažovat.

  Vloženo 22.1.2020 15:03:58

  • annonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Trest smrti? Ano, proč ne. Můžeme si to ale dovolit jako "svrchovaný" stát EU? To by nám soudruzi z bruselského centra EU a místní sluníčkáři, havloidi a eurohujeři z pražské kavárny dali zahulit. Tak jako dávají zahulit svobodně zvoleným vládám "svrchovaných" zemí Polska a Maďarska. Současná struktura a politické řízení tohoto byrokratického molocha nemá se svobodou nic společného, naopak ji potlačuje. Od r. 1948 do r. 1989 diktát ze SSSR, potom do 1.5.2004 relativní svoboda, od 1.5.2004 diktát EU ve všech sférách života.

   Vloženo 22.1.2020 15:42:02

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Naprosto přesně napsáno. Od té doby naše vlády jen plní jen výmysly Brusele a představy těch, o kterých se nesmí špatně mluvit, jimiž někteří sami jsou. Vize do budoucna žádná a ani být nemůže. Čeká se až na befély nebo schválení odjinud. A takhle tady žijem.

    Vloženo 22.1.2020 21:38:12

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace