Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Třídní koncert ZUŠ

  pondělí 27.1 17:00 - Vimperk, ZUŠ

  Koncert nástrojů: fagot, flétna, klarinet, saxofon.

 • Ladislav Špaček - Etiketa není věda

  pondělí 27.1 19:00 - Třeboň, Divadlo J. K. Tyla

  Etiketa není věda aneb O etiketě vážně i vesele.

Zobrazit všechny události
 

Začala soutěž pro školní jídelny o sto tisíc korun Jihočeská Kuchtička

Ilustrační foto. , Autor: Karolína Souhradová - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Karolína Souhradová - Jižní Čechy Teď

JIHOČESKÝ KRAJ - Využití zdravých regionálních potravin a podpora jejich producentů. Kvalitní a přitom chutná strava pro děti včetně odměny 100 tisíc korun pro vítěze. To vše obsahuje nový projekt Jihočeská Kuchtička, který kraj připravil pro školní jídelny a představila jej hejtmanka Ivana Stráská.

 

Do soutěže, na které spolupracují jihočeské místní akční skupiny, se v prvním zkušebním ročníku může zapojit každý kolektiv školní jídelny na území Jihočeského kraje se sídlem v obci nebo městě do dvou tisíc obyvatel. Odstartovala teď s počátkem září a potrvá do 17. května příštího roku. Podání čestných prohlášení o využití regionálních potravin a surovin se uskuteční v době od 20. do 31. května a jejich hodnocení se plánuje od 3. do 14. června. Vyhlášení výsledků se pak chystá na období od 17. do 28. června příštího roku.

„Hlavním cílem je co nejvíce podpořit, tedy nakupovat a odebírat od regionálních producentů, jihočeské výrobky a suroviny. Školní kuchyně, která jich odebere do poloviny května příštího roku nejvíce, získá prémii 100 tisíc korun. Pro druhou v pořadí máme přichystáno 60 tisíc a pro třetí 40 tisíc," upřesnila hejtmanka Ivana Stráská.

Hejtmanka dále uvedla, že pokud se projekt osvědčí, chystá se v dalších ročnících jeho rozšíření i pro školní jídelny v sídlech s větším počtem obyvatel. Přesná pravidla a více informací o soutěži naleznete na: http://www.kraj-jihocesky.cz/2507/jihoceska_kuchticka_soutez_pro_jidelny.htm 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace