Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Sociální sítě

  Úterý 12.11 9:00 - Milevsko, KD

  Přednáška.

 • Zdravotní pojišťovna MV ČR

  Úterý 12.11 13:00 až 16:00 - Milevsko, KD

  Mobilní pracoviště.

Zobrazit všechny události
 

Jiří Kladrubský: Celé čtyři roky jsme se chtěli vrátit, teď to tu konečně máme! Převládá natěšení

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Až v neděli fotbalisté Českých Budějovic poprvé kopnou do míče v utkání proti Opavě (16.30 hodin), bude to velká událost. Nejvyšší fotbalová soutěž u nás se na jih Čech vrací po čtyřech letech a kapitán loňských vítězů druhé ligy Jiří Kladrubský si této šance nesmírně váží. „Když jsem z Českých Budějovic před lety odcházel, tak jsme sestoupili, takže tohle byl přesně ten moment, proč jsem se vrátil. Jsem přesvědčený, že do Budějovic liga patří,“ říká zkušený budějovický patriot, který by v kabině rád uvítal dalšího Jihočecha a srdcem sparťana Tomáše Sivoka. „Přemlouvám ho každý den! Ale nejen já, protože celá kabina, klub a myslím, že i město, si přejeme, aby u nás hrál,“ dodává.


Nejvyšší soutěž se do Českých Budějovic v neděli vrátí po čtyřech letech, už cítíte lehkou nervozitu?
Je to paráda, moc se těšíme a možná jsme i trošku nervózní, než to vypukne, ale převládá natěšení. Když jsem z Českých Budějovic před lety odcházel, tak jsme sestoupili, takže tohle byl přesně ten moment, proč jsem se vrátil. Jsem přesvědčený, že do Budějovic liga patří, proto jsem se rozhodl pro návrat po několika angažmá venku, kde jsem byl i bez rodiny. Jsem moc rád, že se nám to povedlo.

Co říkáte na fotbalové „superléto", kdy hned ze začátku soutěže přivítáte velké aspiranty na nejvyšší příčky?
Celé čtyři roky, kdy jsme se chtěli vrátit do ligy, jsme to dělali právě kvůli těmto zápasům. Teď to tu konečně máme a musíme si to užívat a vážit si nejvyšší soutěže. Myslím, že je to dobře i pro lidi a pro město.

Pro vás osobně asi bude samotným vrcholem třetí kolo doma se Spartou...
Samozřejmě. Jak říkám, na celou ligu se těšíme a chceme nechat každé utkání na hřišti všechno, ale je jasné, že zápas proti Spartě je pro mě vždycky něčím výjimečným a speciálním. Moc se těším.

Kádr prošel po postupu menší proměnou, jaký z něj máte jako možná nejzkušenější hráč pocit?
Myslím, že máme na to, abychom hráli slušnou roli v soutěži. Když proběhly změny v kádru, tak přišli kluci rovnou do základní sestavy nebo o ni minimálně bojují. V týmu je teď ještě větší konkurence a je to znát na každém tréninku, nikdo nevypustí jediný souboj. Je to jenom dobře, protože zdravá konkurence prospěje každému jednotlivci. Prostě se hraje furt o flek. Byl bych nerad, kdybychom v lize byli za otloukánky, ale nemyslím si, že by se to mělo stát. Hru máme založenou na týmovém pojetí, nemáme žádné rozdílové individuality, a to může být naše síla.

Velkým tématem budějovického léta je možný návrat Tomáše Sivoka. Pokoušíte se jej přemlouvat, aby skutečně zůstal?
Přemlouvám ho každý den! Ale nejen já, protože celá kabina, klub a myslím, že i město, si přejeme, aby u nás hrál kluk, který má tak neuvěřitelnou kariéru. Je to skvělý kluk a srdcař, znám ho dlouho, takže vím, co od něho mohu čekat a v kabině bych ho moc rád uvítal.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • tom 

  Reagovat

   

  K první lize nestačí jen natěšení, ale také hra v zákulisí. Pokud Dynamu nevyjde podzim, bude to naděje na 2. ligu, Není nutno připomínat, co se děje na jaře, o baráži nemluvě

  Vloženo 12.7.2019 20:39:36

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace