Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jarní keramická dílna

    Čtvrtek 27.2 17:00 - Dům dětí a mládeže - Domeček, Dačice

    S sebou starší oblečení, které si můžete ušpinit a přezůvky.

  • Malta - opomíjený klenot Středomoří

    Čtvrtek 27.2 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

    Beseda s promítáním.

Zobrazit všechny události
 

K jakým nejvážnějším dopravním nehodám došlo kvůli orkánu Sabine?

 Autor: Policie ČR

    Autor: Policie ČR

JIŽNÍ ČECHY – Pět vážnějších dopravních nehod mělo v pondělí 10. února jen během dopoledne spojitost s orkánem Sabine. Došlo při nich k pádu stromů na vozidla nebo nárazu do nich a neobešly se bez zranění. „Jinak policisté v pondělí od 5 do 16 hodin řešili více než sto oznámení pádů stromů na komunikace, do kolejiště a na nemovitosti. Rovněž zajišťovali místa, kde spadla střešní krytina, a to jak klasické tašky, tak i plechy, například v Českých Budějovicích, Senovážné náměstí, střecha Střední průmyslové školy automobilní,“ doplnil policejní mluvčí Milan Bajcura, který poskytl i podrobnosti ke zmíněným dopravním nehodám.

 

4.49 hodin
Nehoda na silnici II/141, mezi obcemi Prachatice – Libínské Sedlo: pád stromu na projíždějící vozidla Audi a Škoda, zranění ženy na ruce, škoda 120 tisíc korun.

7.12 hodin
Nehoda na silnici III/12415, mezi obcemi Lejčkov – Hartvínov (Táborsko): pád špičky stromu na projíždějící vozidlo VW Caddy, bez zranění, škoda cca 50 tisíc korun.

8.11 hodin
Nehoda na silnici III/13535, mezi obcemi Deštná – Nový Dvůr (Jindřichohradecko): pád stromu na projíždějící osobní vozidlo Ford Focus, lehké zranění spolucestující, škoda cca 10 tisíc korun.

9.15 hodin
Nehoda na silnici II/163, mezi obcemi Vyšší Brod – Herbertov (Českokrumlovsko): náraz nákladního vozidla Ford Tranzit do spadlého stromu, poškozena přední část vozidla, škoda kolem 300 tisíc korun, bez zranění.

12.05 hodin
Nehoda na silnici I/4, mezi obcemi Lety a Horosedly (asi 500 metrů na Letovskou křižovatkou, směr Praha – Čimelice): vlivem poryvu větru se převrátil přívěs na nákladní vozidlo, které táhl nákladní automobil DAF a došlo k převrácení na protijedoucí nákladní automobil Ford Tranzit – rozbité boční trojúhelníkové okénko na levé straně. Bez zranění, omezení provozu, škoda cca 30 tisíc korun.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace