Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Kácení stromů v ulici Stavbařů. Po roce se ledy hnuly

Jarka Krejčová , Autor: Archiv

Jarka Krejčová     Autor: Archiv

STRAKONICE – Obyvatelé v ulici Stavbařů ve Strakonicích už rok marně žádají odbor životního prostředí o pokácení dvou vrb před jejich domem. Také v Mlýnské ulici usilují o pokácení jedné břízy už pět let. Podobně urgují odbor životního prostředí obyvatelé Povážské. A nejen tam. Žádostí o kácení stromů na pozemcích města je mnoho. Lidem vadí chmýří, které lítá do bytů, pyl, u vzrostlých stromů se obávají nebezpečí zlomení.

 

 

 

 

 

 

 

Ledy se pohnuly v případě domu v ulici Stavbařů, Ondřej Feit z odboru životního prostředí, který má ochranu přírody na starosti, vyrazil v pondělí 20. ledna na místní šetření. Na základě posouzení situace došlo ke kompromisu. Jednu vrbu, napadenou houbou, pokácí. Druhou, zdravou, ponechají. Zástupkyně obyvatel domu v ulici Stavbařů tvrdí, že jeden strom nic nevyřeší, ale aspoň ví, na čem jsou. Ondřej Feit poznamenal: „Chápu situaci lidí, kterých se dotýkají některé negativní projevy stromů jako alergeny a podobně. Na druhou stranu ale bohužel všem žádostem o pokácení vyhovět nelze. To už by město bylo prakticky bez stromů.

 

                                                                                                               Jarka Krejčová

 

 Podrobnější informace týkající se zeleně ve Strakonicích naleznete v aktuálním tištěném vydání Týdeníku Strakonicko.

 

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace