banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Písecká čtyřka

    pondělí 19.8 19:30 - Lázně Vráž u Písku

    Hudební kapela Josefa Nováka.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Karel Plášil: Dívat se na zápasy z tribuny je hrozně nepříjemné. Jsem rád, že jsem zpátky

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Obránce ČEZ Motoru České Budějovice Karel Prášil chyběl v sestavě svého týmu od 16. ledna, kdy utrpěl zranění ve vítězném utkání nad první Jihlavou (4:2). Teď už je čtyřiadvacetiletý bek zpátky, první zápas po návratu odehrál před 5069 diváky doma proti poslední Kadani (4:1), přestože přiznává, že stále není zcela fit. „Rameno ještě trochu bolí, ale už jsem potřeboval hrát, nikdo nechce jenom trénovat a dívat se na zápasy z tribuny. Je to hrozně nepříjemné, tak jsem rád, že jsem zpátky, a že se vyhrálo. Vydržet se to dá i bez injekcí,“ zdůraznil odchovanec jihočeského hokeje, který se vrátil před sezonou z Hradce Králové.


Jak se vám nastupovalo do utkání proti Kadani, která soutěž dohrává s hodně mladým kádrem a už šestnáct utkání nebodovala? Nehrozilo podcenění?

To určitě ne, protože se na všechny zápasy připravujeme úplně stejně. Motivaci máme pokaždé, protože každé utkání začíná 0:0 a hraje se o tři body, které potřebujeme, abychom zakončili základní část co nejvýše. Je úplně jedno, proti komu hrajeme. Možná, že zápasy s Kadaní a dalšími slabšími týmy jsou pro nás paradoxně těžší, než utkání proti Jihlavě nebo Kladnu. Je to o překonávání valu. Nemyslím, že by nás ukolébal rychlý gól, ale výkon celého našeho týmu prostě nebyl ideální.

Trenér Prospal zápas shrnul stručně – důležité jsou tři body, které máte. S tím se asi dá jenom souhlasit, je to tak?
Přesně tak, chtěli jsme tři body, ty máme, ale další hodnocení si určitě řekneme v kabině. Nemá cenu si nic nalhávat, všichni viděli, že to od nikoho z nás nebylo ideální. Musíme zapracovat hlavně na přesilovkách, které nám moc nejdou, a na střelecké produktivitě. Tu máme vážně hroznou a táhne se to s námi prakticky od začátku ročníku. Chybí nám celkově střelba, je jí hrozně málo. Situace přehráváme a možná až moc dlouho čekáme na pozici pro ideální střelbu. Občas je lepší to prostě vyzkoušet, puk se může kamkoliv odrazit.

Během zápasů se to navíc na tribuně jen hemží zraněnými hráči v oblecích, to vám asi také nepřidá...
Samozřejmě, marodů teď máme fakt dost. Všichni jsme pomlácení, ale to je normální, přece jenom už je základní část u konce, zápasů za sebou máme dost. Nejtěžší část sezony nás však teprve čeká, tak se musíme dát dohromady.

Teď v sobotu vás čeká Kladno. S týmy ze špičky tabulky se vám zatím daří, čím to je?
Vyhovuje nám, když proti nám soupeři hrají hokej, ne nějaký beton. Myslím, že jsou to i pro diváky hezké zápasy. Chceme vyhrávat i dál, protože náš cíl je dostat se co nejvýš to půjde. Musíme bodovat každý zápas až do konce základní části a pak uvidíme, na co to bude stačit.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace