Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Madam Colombová zasahuje

    sobota 28.3 19:30 - Třeboň, Divadlo J. K. Tyla

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Katastrofické scénáře se nenaplnily. Práce v budějovické Mánesově ulici se chýlí ke konci

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Rekonstrukce frekventované Mánesovy ulice začala 5. května a po čtyřech měsících bude komunikace, po které denně projede až dvacet pět tisíc vozidel, zprůjezdněna. Na obnově silnice a jejím okolí se podílel kraj, město i teplárna.

„Za městem šla například modernizace systému řízení dopravy v úseku Mánesova – Čechova, kde šlo o stavební úpravy a světelnou signalizaci křižovatky Mánesova – Čechova, Mánesova – Novohradská, v úseku most Kosmonautů – Novohradská byla instalována nová světelná signalizace i veřejné osvětlení," říká náměstek primátora Viktor Lavička. Celkové investiční náklady města přesáhnou 50 milionů korun.

„Stavební úpravy vodovodu a kanalizace se týkaly úseku most Kosmonautů – Čechova, Vrchlického nábřeží mezi ulicemi Mánesova a Čechova, kde byla položena nová kanalizace a vodovod. Po zprůjezdnění silnice budou práce pokračovat například na zastávkách MHD na Novohradské a Vrchlického nábřeží," dodává náměstek primátora Petr Holický.

Navzdory tomu, že uzavírku provázely někdy až katastrofální scénáře v podobě totálně neprůjezdného města, nic podobného se nestalo. Obyvatelé Mánesovy ulice byli velmi tolerantní a uzavírka některým z nich dokonce vyhovovala. Podle stavbyvedoucího Víta Sirotka z firmy Swietelsky stavební nebyla během stavby žádná vážnější stížnost.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace