Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Kauza strakonických voleb pokračuje rychle. Soud chce volební dokumentaci

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – Soudní pře týkající se strakonických komunálních voleb pokračuje rychleji, než se čekalo. Poté, co Ústavní soud minulý týden zrušil rozhodnutí Krajského soudu v Českých Budějovicích a vrátil mu ho k novému projednání, už začal krajský soud jednat. Vyžádal si od městského úřadu kompletní volební dokumentaci a ta už mu byla poslána.

 

O odeslání kompletní volební dokumentace ke krajskému soudu dnes informovala mluvčí strakonické radnice Markéta Bučoková. „Vědomi si skutečnosti značného časového odstupu od zneplatnění volebního výsledku budou zástupci vedení města maximálně usilovat o zrychlení procesu v rámci svých možností, tedy co nejrychlejší poskytnutí materiálů nezbytných pro další přezkum. Proto byla kompletní volební dokumentace během dnešního dne doručena Krajskému soudu v Českých Budějovicích k prověření," uvedla v politickém prohlášení.

Volební dokumentaci ale nespravuje vedení města, respektive jeho volení představitelé, ale městský úřad. Prohlášení vedení města také mluví o zrychlení procesu, ale pokud by Strakonická veřejnost, rada a starosta stížnost k Ústavnímu soudu nepodali, mohlo už být nyní po opakovaných volbách.

Ústavní soud usnesení krajského soudu zrušil proto, že nepovažoval za dostatečné odůvodnění toho, jaký vliv neférová kampaň ve městě měla na výsledek. Obě strany to berou s opatrným optimismem, protože stanovisko Ústavního soudu se dá zřejmě vyložit dvěma způsoby – že stačí lepší odůvodnění v novém rozhodnutí nebo naopak, že důvod zrušit volby nebyl. Vyžádání si kompletní volební dokumentace by mohlo být chápáno tak, že krajský soud bude zřejmě spíše hledat lepší odůvodnění svého původního rozhodnutí.

Každopádně Ústavní soud potvrdil závěr krajského soudu, že Strakonická veřejnost se v čele města chovala účelově, mocensky a podstatně tím kampaň ovlivnila.

Diskuse k článku - 20 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Občan ST 

  Reagovat

   

  Lidi. Vy uz jste zapomneli jak se za Vondryse mesto zadluzilo neskutecnym zpusobem??? Predrazena zakladni skola na Povazske, celkem hezka ale smyslpostradajici a opet predrazena lavka, nedodelana rekonstrukce namesti, na ktere geodeticke prace ma na svedomi firma pana Vlasaka byvaleho mistostarosty a kamarada panu Vondryse a Pavla. Se proberte. Nejakej platek novin a par plakatu opravdu neovlivni radikalne volby.

  Vloženo 16.4.2019 07:56:19

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Ty se prober, nebo se vrať do totality, ptž. to právě SV začínají praktikovat v ST

   Vloženo 16.4.2019 10:41:11

  • strakonak 

   Reagovat

    

   Ano za Vondryse nebylo všechno úplně OK, zadlužení to ale není, stát je zadlužen více než město, postavila se škola, bez které by dnes neměli děti kam chodit,i když na špatném místě a asi i nekvalitně, postavil se a zrekonstruoval balík důchoďáků, nevím kam by dnes šel důchodce, kompletně se zmodernizovala teplárenská síť, odpady, čistička, náměstí, atd. Co se udělalo za SV, téměř nic, chodníky či parkoviště dělají normálně městský úředníci a nepotřebují k tomu zastupitelstvo, obchvat je a byl v režii státu a SV se jen drze přiživila na jeho postavení, přestože na to žádný vliv neměla, kultura stojí 2x tolik co dříve, nezískala se téměř ani koruna z Evropských dotací. Bohužel je toho více, nejsem přívrženec Vondryse a spol., spíše naopak, ale za posledních 5 let se pro budoucnost Strakonic a našich potomků neudělalo téměř nic.

   Vloženo 16.4.2019 10:43:24

   • Jan 

    Reagovat

     

    Souhlas...SV si řadu činů přisvojuje, na kterých nemá žádnou zásluhu, jak jste zmínil...(viz. SDP aj) a předkládá to svým ovcím jako jejich zásluhy, jak úsměvné je pozorovat ty dva ,,hradní,, pány (Hrdlička + Ober) , když plkají, jak to zařídili :D a děkují strakoňákům a jak je mají rádi, je to jako z pohádky:)) ...Zpackaný Beranův dvůr, tak jako prázdná prům.zóna, kam se dle Oberfalcera a jeho hereckého vystoupení na zasedání zastupitelstva už měla dávno nastěhovat výroba a zase nic :))). Jediné, co je jim daří, je populismus na voliče jako MHD zdarma a jiné.. poslední tečkou vládnutí SV je TST a to, že za 3 roky tam nebyl kvalitní MNGMT a ředitelský post obsadili svým přikyvovačem, který to dostal za loajalitu k SV. Taky proto TST je tam, kde je a to jen díky tomuto amatérskému populistickému hnutí

    Vloženo 16.4.2019 10:54:30

    • strakoňanda 

     Reagovat

      

     Souhlasím s Vámi, nejsem zastánce ani bývalého ani současného starosty, ale je to tak jak píšete.

     Vloženo 16.4.2019 13:18:17

    • petr 

     Reagovat

      

     Naprostý souhlas a ještě připojím, že současné vedení neumí žádat ani o dotace. Jak někde veřejně pronesli - teprve se to musí učit. Po čtyřech letech na radnici.

     Vloženo 16.4.2019 14:33:25

   • Mr. MÚMK 

    Reagovat

     

    Děti by samozřejmě kam chodit měly (do těch samých budov škol jako předtím + třeba do nové smysluplně dimenzované školy) - nemusely by tedy být sváženy s celého města a přilehlých vesnic, jak telata do velkokapacitního teletníku... Je samozřejmě nesmysl, že se za 16 let Vondryse nic nedělo. Škoda ale, že to často byly jejich megalomanské "pomníky slávy". Neporovnat to ovšem objektivně s rozdílem, co se následně vše stihlo za 4 roky, je téměř až "klausovské" hanění úspěšných. :)

    Vloženo 16.4.2019 11:24:29

    • strakoňák 

     Reagovat

      

     Dobrý den, nepište hlouposti, které používají demagogové, velikost školy je v pořádku, je plná a i z vesnic musí děti chodit do školy, dojděte se tam podívat a pak pomlouvejte.
     Škola je jen na blbém místě, měla být nad svobodárnou ČZ těsně u vybudovaného krásného sportoviště a měla být postavena kvalitně, to je vše co se jí dá vytknout. Každé město má mít rezervy ve školách, školkách, domovech pro seniory, atd., když některý rok není potřeba plná kapacita, tak se prostě část zakonzervuje a otevře se opět až to je potřeba, asi tak. Tyto objekty nepostavíte ani za rok, ani za tři roky od doby kdy zjistíte, že je jich potřeba, bohužel sociální plánování je pro řadu lidí neznámým oborem.

     Vloženo 17.4.2019 09:47:59

     • Mr. MÚMK 

      Reagovat

       

      Vy jste ve Strakonicích nežil, když se nová škola rozjížděla??? Anebo už jste to všecko zapomněl? To asi jako všechno jiné, z dob starších jak pět let... Tak si to shrňme - postaveno tam, kde to moc nedává smysl, takže je tam třeba "dozvážet", a to vlastně nafurt/postavilo se to na ho*** (ale za to Pavlíci opravdu nemůžou)/ a největší "odůvodnění", proč je to třeba postavit (díky čemuž mnozí přivřeli oči) bylo, že pro město to bude skoro zadarmo, páč se to zatáhne z dotace (takže po tom zůstala pořádná sekera). Podle vás tedy úspěšný projekt, pane jo... :( Jinak to socplánování je věda, v případě základních škol na to bývá "pouhých" cca 6 let, že?

      Vloženo 17.4.2019 17:11:11

 • Martin 

  Reagovat

   

  Dal jsem si práci a celé rozhodnutí Ústavního soudu přečetl. To co se děje čtyři roky ve Strakonicích, nemůže nechat nikoho chladným. Kdo situaci zná, toho závěry krajského i ústavního soudu nemůžou překvapit. Já mám jiný problém a zajímalo by mě, jestli se o to někdo z novinářů bude zajímat. Právník Koudelka zastupoval město, p. Hrdličku, radu města a Strakonickou veřejnost. Kdo platil advokáta? Ústavní soud řekl, ze p. Hrdlička, město Strakonice a rada města nejsou oprávněni k podání ústavní stížnosti. Pak mi z toho vychází, že jediný oprávněný je Strakonická veřejnost. To je divný, copak město nemá své právníky nebo i pan Koudelka nemohl městu říct, že není oprávněné? Nebo to bylo jen naoko, aby to někdo zaplatil? Nevím, ale je to hodně zvláštní.

  Vloženo 15.4.2019 22:56:30

  • petr 

   Reagovat

    

   Ano, škola byla na tomto místě historicky, možná měla nově stát vedle sportoviště. Znamenalo by to ale změnit územní plán, což by trvalo dlouho a školu bylo třeba postavit, protože na její stavbu se podařilo získat velmi výhodnou dotaci. Proč o ni nakonec město přišlo je už jiná věc. Ale rozhodně za to nemohlo bývalé vedení radnice.

   Vloženo 17.4.2019 15:59:33

 • anonym 

  Reagovat

   

  To, že byl porušen volební zákon ( SV se v čele města chovala účelově, mocensky a podstatně tím kampaň ovlivnila) už ale SV nikdo nikdy neodpáře :-) Kdyby se SV před volbami chovala fér, tak nebylo co žalovat a Zastupitelstvo by mělo za sebou aspoň zasedání :-)

  Vloženo 15.4.2019 16:35:11

  • Oberfalcer 

   Reagovat

    

   Pane Martine, je dobře, že hlídáte, zda nebyly zneužity peníze Města při podání ústavní stížnosti. Můžu ubezpečit všechny, že právního zástupce platila v plné výši SV, můžete si to dohledat na transparentním účtu na stránkách Strakonické Veřejnosti. Již v minulosti byl o tom informován i tisk, takže nemusíte se bát.

   Vloženo 16.4.2019 06:24:09

 • Jitka 

  Reagovat

   

  Nejlepší by bylo aby redakce zastavila diskusi k těmto bodům o Strakonicích a neumožňovala, aby sem někdo psal záplavy svých výlevů a pokoušel se vytvářet dojem, že tohle si myslí lid.

  Vloženo 15.4.2019 16:02:27

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
  • petr 

   Reagovat

    

   A touto reakcí se zastáváte koho? Děláte ze sebe nějak chytrou. Kdo žije ve Strakonicích, úsudek si udělá sám a tyto diskuse ho neovlivní. Asi nebydlíte ve Strakonicích, že? Pak nepoučujte.

   Vloženo 15.4.2019 21:51:06

  • zástupce 

   Reagovat

    

   Takže cenzura. To snad nemůžete myslet vážně.......Neraďte redakci, ta ví co dělat i bez vás.

   Vloženo 16.4.2019 12:59:56

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  anonymní čtenář Reagovat

  Jedno je jisté, volby 2018 nejvíce ovlivnil Krajský soud, který podlehl vlastní vyjímečnosti a partě demagogů.

  Vloženo 15.4.2019 13:33:36

  // sám jsi DEMAGOG..za tuto situaci může jen hnutí SV, nikdo jiný...to, že někdo napadl jejich chování v průběhu voleb, bylo jen logickým vyústěním jejich drzého chování...stačí se podívat na záznam z jednání zastupitelstva v čele s demagogem Hrdličkou a s jeho vocáskem a poskokem Oberfalcerem

  Vloženo 15.4.2019 14:03:32

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace