Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Relaxační malba pro dospělé

  pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

 • Václav Neckář se skupinou Bacily

  pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Kauza strakonických voleb pokračuje rychle. Soud chce volební dokumentaci

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – Soudní pře týkající se strakonických komunálních voleb pokračuje rychleji, než se čekalo. Poté, co Ústavní soud minulý týden zrušil rozhodnutí Krajského soudu v Českých Budějovicích a vrátil mu ho k novému projednání, už začal krajský soud jednat. Vyžádal si od městského úřadu kompletní volební dokumentaci a ta už mu byla poslána.

 

O odeslání kompletní volební dokumentace ke krajskému soudu dnes informovala mluvčí strakonické radnice Markéta Bučoková. „Vědomi si skutečnosti značného časového odstupu od zneplatnění volebního výsledku budou zástupci vedení města maximálně usilovat o zrychlení procesu v rámci svých možností, tedy co nejrychlejší poskytnutí materiálů nezbytných pro další přezkum. Proto byla kompletní volební dokumentace během dnešního dne doručena Krajskému soudu v Českých Budějovicích k prověření," uvedla v politickém prohlášení.

Volební dokumentaci ale nespravuje vedení města, respektive jeho volení představitelé, ale městský úřad. Prohlášení vedení města také mluví o zrychlení procesu, ale pokud by Strakonická veřejnost, rada a starosta stížnost k Ústavnímu soudu nepodali, mohlo už být nyní po opakovaných volbách.

Ústavní soud usnesení krajského soudu zrušil proto, že nepovažoval za dostatečné odůvodnění toho, jaký vliv neférová kampaň ve městě měla na výsledek. Obě strany to berou s opatrným optimismem, protože stanovisko Ústavního soudu se dá zřejmě vyložit dvěma způsoby – že stačí lepší odůvodnění v novém rozhodnutí nebo naopak, že důvod zrušit volby nebyl. Vyžádání si kompletní volební dokumentace by mohlo být chápáno tak, že krajský soud bude zřejmě spíše hledat lepší odůvodnění svého původního rozhodnutí.

Každopádně Ústavní soud potvrdil závěr krajského soudu, že Strakonická veřejnost se v čele města chovala účelově, mocensky a podstatně tím kampaň ovlivnila.

Diskuse k článku - 20 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky |  1 2 Starší příspěvky »
 • Občan ST 

  Reagovat

   

  Jedno je jisté, že vznikl KULT Strakonické veřejnosti a vláda jednoho, tak se taky tito ,,pánové,, chovají a doufám, že jim to KS nesežere a dá najevo, že takové jednání nebylo v souladu s předpisy a fér vůči jiným pol.subjektům..tečka.

  Vloženo 15.4.2019 13:57:01

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Jedno je jisté, volby 2018 nejvíce ovlivnil Krajský soud, který podlehl vlastní vyjímečnosti a partě demagogů.

  Vloženo 15.4.2019 13:33:36

 • Alex 

  Reagovat

   

  Voliče neovlivňují billboardy ale činy. A těch bylo daleko vice než za Vondryse.

  Vloženo 15.4.2019 13:27:51

« Novější příspěvky |  1 2 Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace