Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Oldřích Janota

    pátek 13.12 19:00 - Horká vana, České Budějovic

    Koncert.

  • Setkání seniorů

    pátek 13.12 16:00 - Záhoří, místní hostinec

Zobrazit všechny události
 

Kauza strakonických voleb se vleče. Pokud se budou opakovat, tak asi až v létě

Ilustrační foto.  , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – Ani vidu, ani slechu není po tom, že by Ústavní soud rozhodl o tom, jestli se strakonické komunální volby budou opakovat nebo platí jejich říjnové výsledky. A informace nejsou ani o tom, kdy by mohlo rozhodnutí padnout. Krajský soud na návrh Karla Janského a po dlouhém dokazování volby zrušil. U Ústavního soudu pak rozhodnutí o zrušení voleb napadlo město, hnutí Strakonická veřejnost a starosta Břetislav Hrdlička.

 

Ústavní soud obdržel spis z Českých Budějovic už v polovině ledna, ale ani po více než dvou měsících rozhodnutí nevynesl a neoznámil. A vynesení nálezu není ani v přehledu jednání Ústavního soudu na příští týden. Ústavní soud přitom ani nekomentuje, kdy by rozhodnutí mohlo padnout a proč se na něj čeká tak dlouho.

Strakonice tak dál musí fungovat bez zastupitelstva v režimu rozpočtového provizória. Pokud by přitom Ústavní soud rozsudek krajského soudu potvrdil a volby by se opakovaly – vycházely by nyní vzhledem k zákonným lhůtám na dobu dovolených a hlavních školních prázdnin, což je pro volby zřejmě nejméně vhodná doba v roce.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace