Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Kdo bude jižní Čechy reprezentovat ve sněmovně? Dvanáct mužů, jediná žena

JIŽNÍ ČECHY - Jihočeský kraj bude mít v nové Poslanecké sněmovně celkem 13 poslanců. Je to o jednoho poslance víc než v právě ukončeném volebním období. A koho jihočeští voliči do sněmovny vyslali?

 

Nejvíc Jihočechů bude v poslaneckém klubu hnutí ANO 2011, které se stejně jako ve všech ostatních krajích stalo i na jihu Čech vítězem voleb. Jihočeských poslanců ANO bude pět. Mandát obhájili Radka Maxová (48 let) z Tábora a Roman Kubíček (54) z Českých Budějovic, nově do poslaneckých lavic usednou ještě Adam Vojtěch (31) ze Včelné u Českých Budějovic, Karel Tureček (46) z Chýnova na Táborsku a Jan Kubík (38) z Loučovic v krumlovském okrese.

ODS bude mít dva jihočeské poslance - Jana Zahradníka (68) z Českých Budějovic a Jana Bauera (48) z Prachatic. Ostatních šest stran, které v Jihočeském kraji překročily pětiprocentní hranici, bude mít ve sněmovně po jednom zástupci - Piráti Lukáše Koláříka (33) z Katovic, Strana přímé demokracie Miloslava Roznera (40) z Týna nad Vltavou, KSČM Vojtěcha Filipa (62) z Českých Budějovic, ČSSD Ondřeje Veselého (41) z Písku, TOP 09 Františka Váchu (51) z Českých Budějovic a KDU-ČSL Jana Bartoška (45) z Dačic.


Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace