Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Deskohraní s Michalem

  Úterý 18.2 16:00 až 18:00 - Knihovna pro děti a mládež, 1. patro, Tábor

 • Diskuzně vzdělávací večer - Setkání s chiropraktikem

  Úterý 18.2 18:00 - Milevsko, KD

Zobrazit všechny události
 

Kdo usmrtil cyklistu a ujel? Policie žádá o pomoc

JINDŘICHOHRADECKO - Ve čtvrtek 31. srpna, v době mezi osmou a půl jedenáctou dopoledne, prozatím neznámý řidič nezjištěného nákladního automobilu bílé barvy, patrně značky Volvo, měl na silnici I. třídy číslo 23, zavinit dopravní nehodu, při které byl usmrcen cyklista (1936) a ujel.

Řidič popsaného nákladního automobilu v místě, které je ve směru od J. Hradce na Děbolín vzdálené 10 metrů za křižovatkou s místní komunikací vedoucí na Nový Dvůr u J. Hradce z dosud nezjištěných příčin při jízdě ve směru od J. Hradce na Děbolín zezadu narazil do před ním jedoucího cyklisty, který byl i s jízdním kolem  značky Merida Crossway 8500 odhozen do pravého příkopu, kde na následky utrpěných těžkých zranění na místě zemřel. Řidič nákladního vozidla z místa nehody ujel. Na jihočeských silnicích tak zbytečně vyhasl letos už 35. lidský život. 

Případ na místě převzala výjezdová skupina  služby kriminální policie a vyšetřování z J.Hradce. Kriminalisté, kteří na případu pracují, žádají veřejnost o spolupráci.  Hledají svědky nehody, záznamy z autokamer, případně další osoby, které si v uvedenou dobu všimly cyklisty nebo  výše popsaného nákladního vozidla, které bylo po nehodě ve své přední části viditelně poškozeno.

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Honza 

  Reagovat

   

  Pane Miloši, tážete se, zda se má 81-letý člověk vůbec účastnit silničního provozu. Tohoto pána jsem dobře znal a vězte že jezdil hodně a měl velmi dobré zdraví. Rychlostí by dokázal porazit většinu mladé populace. Nevím. čí byla chyba při nehodě, ale věk zde hrát roli jistě nebude.

  Vloženo 3.9.2017 18:45:43

 • miloš 

  Reagovat

   

  Jsem z toho malinko zmatený... Zpráva přesně informuje o tom, co a jak se stalo...a kdo to zavinil... Ale přitom udává časové rozmezí 2,5 hod... Takže to spíše vypadá, že PČR má max. odhad času smrti od lékaře...nic víc.. Jak bylo dospěno k ostatním závěrům, není absolutně jasné... Na kole postrádám jakékoliv známky "nárazu zezadu náklaďákem", či dokonce jakéhokoliv jiného poškození a vyfocené díly si nedovedu spojit s přední částí žádného typu nákladního vozidla značky Volvo. Odrazka je patrně nějaká boční...kdoví, z čeho... Obtížně si představuji nějaký mechanismus podobné nehody, při které na místě zůstal jen vypadlý blinkr a nebylo ani poškozeno jízdní kolo... Fotka místa nehody nevysvětluje příčinu smrtelného zranění (muselo by být způsobeno nárazem auta, nikoliv následným dějem..pád do trávy?) Z Nicméně PČR a komentující v tom mají zřejmě zcela jasno... Vožralej a zfetovanej řidič srazil chudáka cyklistu a ujel... Otázka, zda se má 81-letý člověk vůbec účastnit silničního provozu, a to s jakýmkoliv vozidlem, je spíše lékařská a filosofická a není tématem. Nicméně přeji každému, ať není ve špatný čas na špatném místě...

  Vloženo 1.9.2017 21:59:48

  • Miloši 

   Reagovat

    

   znám několik 80- 90 letých cyklistů a třeba hráčů stolního tenisu či odbíjené, kteří běžně dojedou na kole 50-70 km a autem si vyjedou do Alp zalyžovat
   Taky si dovedu představit mechanismus nehody, na rozdíl od chytrolína jako jste vy....

   Vloženo 2.9.2017 20:28:48

 • paces 

  Reagovat

   

  Mnzí lidé jsou prevíti. Řidiči, cyklisté, chodci i ostatní účastníci silničního provozu. Těžko soudit kdo byl viníkem nehody, ale že řidič ujel a neposkytl postoženému pomoc je hyenismus.

  Vloženo 1.9.2017 12:32:28

 • Luca 

  Reagovat

   

  A proč se to děje!!? Protože nejsou žádné tresty! Když čtu, že feťáka chytili už po dvanácté řídit pod vlivem... po dvanácté, chápete to?

  Vloženo 1.9.2017 10:26:17

 • Gregor 

  Reagovat

   

  Hyjena zústane hyjenou!!Nebo pan šofér byl pod vlivem, nebo mu chyběl nějaký platný prúkaz?Tohle ho,ale neomlouvá.Strašné co se tady děje..

  Vloženo 1.9.2017 10:24:00

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace