Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Kdy se znovu otevře táborský bazén?

 Autor: Libuše Kolářová - Jižní Čechy Teď

    Autor: Libuše Kolářová - Jižní Čechy Teď

TÁBOR – Na redakci Týdeníku Táborsko se obrátil Milan Jůza z Tábora a určitě nebude sám, koho zajímá, jak to vypadá s rekonstrukcí táborského plaveckého stadionu a hlavně – kdy se znovu otevře. Čtenář upozornil, že jak webové stránky města, tak jeho Tělovýchovných zařízení stále uvádějí jako termín dokončení září 2018.

 

Už od pohledu zvenčí je ale patrné, že tento termín se nestihne. Milan Jůza se také ptá, jestli se stále staví podle původního plánu nebo bylo zadání rozšířeno a jak to bude s cenou díla. Upozorňuje, že nynější první etapa nepřinese zlepšení podmínek pro plavecké sporty a dotazuje se, s jakou provozní dobou se počítá po otevření bazénu.

„Vzhledem k tomu, že rozšíření bazénu o další krytou plochu je v nedohlednu, vrátí se otevírací doba do původních podoby, která platila před dvěma lety?" zní poslední z otázek. K situaci na této ostře sledované stavbě se vyjadřuje jednatel Tělovýchovných zařízení města Tábora Jan Benda.

Jak to vypadá s průběhem stavby?
Dozorčí rada Tělovýchovných zařízení i rada města už před prázdninami schválily prodloužení původního termínu dokončení první etapy rekonstrukce plaveckého stadionu z 30. září na 31. prosince letošního roku. Důvodem byly problémy, které vyšly najevo po obnažení konstrukcí budovy. Byly zde nutné statické zásahy a současně město rozhodlo, že do této etapy přiřadí i střechu nad hlavní bazénovou vanou, která se původně měla dělat až ve druhé etapě. To nám umožní zvýšit i strop v prostoru dětských bazénů a doplnit tam další zábavné prvky. Vznikne tam ale hlavně vzdušnější a světlejší prostředí.

Původně mělo město na první etapu připraveno 65 milionů korun. Poté se muselo smířit s tím, že nejnižší nabídka od sdružení firem Metrostav a Památky Tábor zněla na 105 milionů. O kolik teď cena ještě naroste?
Podle dodatku ke smlouvě má stát dílo nyní 119 milionů. Současně se ale přesunem některých prací do první etapy má ušetřit 11 milionů z rozpočtované ceny druhé etapy.

Nemůže takový nárůst ceny někdo z pohledu zákona o zadávání veřejných zakázek napadnout?
Zákon umožňuje odůvodněné navýšení až o 30 procent, toho zdaleka nedosahujeme a znovu bych chtěl připomenout, že současně se provádějí některé práce původně zařazené až do druhé etapy.

Co se tedy v bazénu v první etapě změní?
Mění se dispozice vstupní haly, kde vznikne nově recepce hned u vstupu a ve střední části bufet přístupný jak z vestibulu, tak zevnitř z bazénu. Dětský svět pro koupání s dětmi do šesti, sedmi let bude mít nově tři bazénky, největší z nich určený pro výuku plavání. Budou tam dvě skluzavky, chrliče vody a další zábavné prvky. To vše v původním prostoru nahoře nad velkým bazénem, ovšem na rozšířené ploše. V novém patře nad střechou původního plaveckého stadionu vzniká wellness zóna s vlastní recepcí a bufetem, bude tam whirlpool, dvě finské sauny se dvěma různými teplotami, solná a bylinná pára, bazén s horkou a studenou vodou, také zvrhávací vědra po saunování, kneippová stezka, kde se chodí studenou a horkou vodou a současně se masírují chodidla, zážitkové masážní sprchy, dvě odpočívárny, jedna s hudbou a druhá tichá a také terasa s výhledem na Jordán.

Pro sportovní plavce se zatím nic nezmění, k dispozici budou mít stále jediný 25 metrový bazén. Rozšíří se tedy alespoň provozní doba?
Dokud nevznikne v Táboře krytý aquapark pro rekreační účely, stále budeme balancovat mezi potřebami sportovních oddílů a veřejnosti. Aquapark je ale až výhledem pro případnou třetí etapu, řešil by se zřejmě přístavbou bazénu směrem do plochy nynějšího letního aquaparku a částečně využitím jeho bazénů. Proto jsme nechtěli při plánování nynější akce přistoupit na redukci počtu plaveckých drah a vyčlenění jejich části pro zábavové aktivity. Jsem přesvědčen, že aquapark ve smyslu zábavy ve vodě musí být předmětem samostatné etapy a nemá se budovat na úkor plaveckých drah. Bazénová vana tedy zatím zůstane, upraví se ale technologie, dostane nové ovládání pro lepší regulaci. Hala bude mít novou vzduchotechniku a tím se zlepší tepelný komfort. Pokud jde o provozní dobu, ano, po otevření ji rozšíříme do původní podoby včetně víkendů od šesti hodin ráno.

A kdy dojde na druhou, případně třetí etapu rekonstrukce?
Druhá etapa rekonstrukce plaveckého stadionu má hotový projekt a bude na rozhodnutí příštích zastupitelů a radních, kdy ji budou chtít realizovat. Jednáme teď také o požadavku vodních pólistů a akvabel na prohloubení bazénu. Třetí etapa se zážitkovým aquaparkem je skutečně jen výhled. Naše úsilí se teď napíná k tomu, abychom dokončili první etapu a od ledna plavecký stadion znovu otevřeli.

Diskuse k článku - 16 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Josef 

  Reagovat

   

  Vážený pane, pouze jsem poukázal na skutečnost, že tu akci určití lidé z města asi měli na starost a asi ji měli řídit a asi byli za to placeni! Zahájení rekonstrukce předcházelo 3 roky přípravných prací. Někdo dostal zaplaceno za zhotovení projektu, někdo byl stavební dozor..... A výsledek? Rekonstrukce trvala 2x déle než měla. Půl roku výpadek v příjmech za provoz bazénu, výpadek v odvodech za zaměstnance do státního rozpočtu... ?? To nikomu nechybí? Neměli by ti dotyční úředníci ještě nárok na cílovou odměnu za dobře vykonanou práci? Anebo snad 15.plat? Evidentní rozdílný přístup k práci v soukromé a státní sféře, nic víc.

  Vloženo 3.1.2019 20:35:03

 • Josef 

  Reagovat

   

  Sláva, dnes jsem našel zprávu na stránkách TZMT, že snad 1.2. budou otvírat..... Připomínám, že v původní prezentaci rekonstrukce vyvěšené v bazénu před zavřením byl termín 1.9.??!! Jsem člověk dlouhodobě pracující v soukromé firmě, vychovaný k zodpovědnosti a při nedůslednosti či pochybení nesu následky. Proto nechápu situaci okolo bazénu - být bazén v soukromých rukou, tak původní termín je svatý a 1.9. se otvírá! Den má přeci 24 hodin - to však platí pouze u soukromníka. Tam už by "zodpovědné" osoby z města už nepracovaly.... Jak dlouho dopředu se akce připravovala, že nakonec trvala 2x déle?? Kdo je za to placen?? Nikdo nemá zodpovědnost?? Ve státní sféře je možné všechno, že??

  Vloženo 2.1.2019 21:05:40

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Josefe vy asi nečtete noviny. Obcím se vůbec nedaří sehnat nějaké firmy na zakázky, musí se v momentální ekonomické situaci podřizovat jejich diktátu. Zrovna tedy nedávno bylo že písecký hřebčinec chtěl dát stavební firmě penále a ta s tím sekla a opustila akci, která je za dotace, který může zadavatel teď tako akorát vracet. Zvenku se to dobře radí. I soukromníci si teď své lidi spíš přeplácí a podplací než aby je vyhazovali. Další ekonomická krize je za dveřmi, tak snad se to změní, ale to bude bolet hlavně vás a vám podobné.

   Vloženo 3.1.2019 09:53:41

 • návštěvník bazénu 

  Reagovat

   

  Nechápu název článku. Neměl bych se náhodou dovědět, kdy se tedy vlastně otevírá???? To jak to probíhá je hezké, ale kdy se bazén otevře jsem se nedověděl. Stránky města i dnes 1.1.2019 odkazují na konec roku 2018, ale o tom, že bych si mohl 2.1.2019 zajít na bazén - NIKDE.

  Vloženo 1.1.2019 18:42:58

 • partička 

  Reagovat

   

  Jste partička zapšklých looserů a nikdo nemůže za vaše posraný životy. Jestli se vám ale tím neustálým nadáváním na vše uleví, pokračujte co to dá!

  Vloženo 26.9.2018 21:12:55

  • petr 

   Reagovat

    

   Tak zatím jediný, který taky vyjadřuje vulgarity, jste Vy. Ostatní občané kritizují neutěšený stav sportovních zařízení ve městě. Na to mají právo, to je svoboda vyjadřování a demokracie.

   Vloženo 27.9.2018 05:44:41

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Co se týče větší návštěvnosti, právě ta třetí etapa, resp. vnitřní aquapark je to, co Táboru chybí a co zaručeně přitahuje návštěvnickou veřejnost. Zásadní chyba projektu, že tento návštěvnický tahák je výhledově k realizaci pro 18.to pětiletku radnice. Kde mají aquapark, mají velké počty zákazníků.

  Vloženo 25.9.2018 15:45:31

  • Zzz 

   Reagovat

    

   Tak není se čemu divit, Tábor nemá sportovní halu (má např. Soběslav, Dražice, Sezimovo Ústí, bude mít Chýnov), fotbalový stadion, vnitřní aquapark a z hokejbalového hřiště, které tam je 30 let udělá parkoviště. Co se sportovních možností jak pro sportovce, nebo fanoušky jednoznačně nejhorší město v kraji.

   Vloženo 25.9.2018 22:41:06

   • petr 

    Reagovat

     

    Vždycky to bývalo obráceně, z okolních vesnic a měst jezdili sportovat lidi do Tábora. Sport je přitom důležitý. Můžeme se potom divit, že nám po Táboře chodí skupiny omladiny, nemají se čeho chytit, a vymýšlí lumpárny ? V Táboře se měla stavět velká multifunkční sportovní hala, ale asi zase nic

    Vloženo 26.9.2018 06:17:36

    • Zzz 

     Reagovat

      

     Radši opraví stávající rozměrově nevyhovující Mírák a Kvapilku. V Táboře se nedá hrát takřka žádný kolektivní halový sport ani na okresní úrovni, kromě snad Basketu na 7. ZŠ. Opravdu tristní situace v tomhle městě. Přitom postavit halu s rozměrem 40x20 hrací plochy, pár šaten a tribunu pro 150 diváků není zase tak drahá záležitost.

     Vloženo 26.9.2018 09:39:53

     • Postarší páprda 

      Reagovat

       

      Vy toho naděláte, zase tady můžeme všude jezdit na kole. Máme tu cyklostezky ( pravda, postrádající logiku ), cyklopruhy, cyklotrasy a navíc se v Táboře cyklistům toleruje snad úplně všechno. Takže vyhoďte plavky, kupte si kolo, barevný obleček a hustý cool brejličky a přestaňte brblat nad plavečákem......
      A že není místo na kolektivní sport? Co před zemědělskou školou?
      Místa je tu dost, dokonce i sprchy s odpočívárnou tu jsou!
      V době adventu tady sice bývají gigantické trhy, takže se prostor trochu zmenší, ale zase lehkým posunutím stánků si můžeme vytvořit fotbalové (hokejové) branky.
      Pak si můžete vyzkoušet orientační běh, stačí si zkusit proběhnout město po objížďkách.....
      Také slalom mezi havraními hovínky (zdravím soudruha Noháče), přespolní běh při návštěvě obchodů na Budějovické atd....
      Takže náhradního sportovního vyžití máme v Táboře poměrně dost, stačí si jen vybrat.
      ......pořád jen bazén, je chladno, vylezete rozpařený a ještě dostanete rýmu.....

      Vloženo 26.9.2018 10:16:04

      • Karel 

       Reagovat

        

       Hezky napsáno!

       Vloženo 26.9.2018 14:06:09

      • Jana 

       Reagovat

        

       Na kole se nedá jezdit když prší a v zimě. Táboru skutečně vnitřní aquapark chybí. Měl by se postavit co nejdřív aby měli lidé více zábavy.

       Vloženo 26.9.2018 15:16:44

       • Postarší páprda 

        Reagovat

         

        Janičko máte samozřejmě pravdu, to co jsem psal byla ironie......

        Vloženo 26.9.2018 16:58:44

        • petr 

         Reagovat

          

         Měl byste psát příspěvky do médií, máte talent. Je to vtipné a výstižné.

         Vloženo 26.9.2018 21:01:13

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Protože tohle město vedou lidi inklinující k intelektuálnímu individualismu. Sám na kole po světě, sám na lyžích na ledovci, sám na dovče na Maledivách. Kolektivní sporty jim smrdí, pochopte to konečně. Tím se přece baví lůza.

    Vloženo 26.9.2018 22:43:20

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace