banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Klasici na Střelnici v srpnu pokračují Mozartovským koncertem

Terezie Švarcová a Daniel Klánský

Terezie Švarcová a Daniel Klánský

TÁBOR – Série letních koncertů malých hudebních souborů Klasici v ulici si v posledních letech získala mezi obyvateli a návštěvníky Tábora velkou oblibu a skvělou pověst. Po loňské pauze festival letos o letních prázdninách pokračuje. „Festival se jmenuje se Klasici na Střelnici a má do budoucna za cíl představovat táborskému publiku mladé, nejen české talenty. Díky grantu od města se nám podařilo sestavit slušný program a také cena vstupenek je velice příjemná,“ řekl pořadatel festivalu, houslista Tomáš Hubka.

 

První koncert se na Střelnici konal začátkem července, kdy se v Táboře představil  Epoque quartet a Irvin Venyš. Další koncert se koná dnes  2. srpna. Na Střelnici s tím nejlepším z Mozartových děl vystoupí Amadeus Prague Ensemble a zazpívají Terezie Švarcová s Danielem Klánským. „Mladí zpěváci jsou elektrizující svou bezmeznou energií a Mozartovský program, to je čirá radost z hudby. Nepůjde o klasický koncert, zpěváci budou v kostýmech a divákům předvedou scény z jednotlivých oper,“ dodal Tomáš Hubka, který by ve velkém sále Střelnice rád uvítal také rodiny s dětmi. „To se mi líbilo na koncertech ve Svatošově ulici, kam rodiče i s malými dětmi přišli, ale do klasického koncertního sálu by si netroufli je vzít. A to chceme zachovat i na Střelnici. Děti klasika moc baví, protože nemají žádné předsudky,“ myslí si organizátor festivalu.

Podle něj Střelnice nabízí kulturní prostor trochu rozdílný od toho, co se nabízí jinde. „Je v něm uvolněná atmosféra. Říká se, že je tam akustika špatná, ale není to tak. Nevím jak pro reprodukovanou hudbu, ale pro nás je tam akustika vynikající. Hudebníci ale nebudou stát na podiu. Jak to bude vypadat v koncertní síni, to neprozradím, ať se návštěvníci přijdou sami přesvědčit. Červencový koncert se hodně vydařil, věřím, že tomu tak bude i v srpnu,“ zve na Klasiky na Střelnici Tomáš Hubka. Operní minigalakoncert, který nabídne to nejlepší z děl W. A. Mozarta, začne v 18 hodin. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji v restauraci Střelnice nebo na místě před koncertem. Děti vstupné neplatí.

-luv-

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace