Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Madam Colombová zasahuje

    sobota 28.3 19:30 - Třeboň, Divadlo J. K. Tyla

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Knihu od Karla Klostermanna pokřtili v pivovaru stylově. Polotmavým Klostermannem!

STRAKONICE – Na křest knihy Skláři spisovatele Karla Klostermanna, se ve čtvrtek 13. února, dostavil samotný spisovatel a jeho příznivci. Nové vydání knihy pokřtili zástupci Měšťanského pivovaru Dudák se členy spolku Karla Klostermanna, ilustrátorkou a editory. Zahrála kapela Kůrovci.

 


Na slavnostním křtu, se sešli v degustovně pivovaru kromě členů spolku Karla Klostermanna, také zástupci strakonické radnice a hosté z Rakouska, kde se teprve díky spolupráci s českým spolkem  znovu o Klostermannovi mluví. Byly vydány jeho knihy a dnes v tomto regionu všichni vědí, kdo Klostermann byl, což ještě před několika lety nebylo běžné.

Členové spolku Karel Klostermann, spisovatel Šumavy, se rozhodli vydat celý cyklus Klostermannových románů z nějž první vlaštovkou je právě román Skláři.

Text knihy zůstal zachován a byl jen citlivě editován Evou Waldmannovou a Tiborem Vargou. Nově vydané Skláře ilustrovala Zuzana Jandová.

Zajímavostí je, že strakonický pivovarský sládek Vlastislav Matej nejen, že vaří skvělá piva mezi které patří i polotmavý Klostermann, ale knihy Karla Klostermanna čte. Jeho vztah ke Kolostermannovi se zde potkal hned ve dvou rovinách.

Skvělým nápadem bylo, pozvat také samotného spisovatele. Karel Kostermann sice již nežije, ale jeho dvojník byl skutečně velmi důvěryhodný. 

Křest moderoval mluvčí pivovaru Pavel Pechoušek a po všech projevech a hudební vložce, došlo na samotný akt.
Ten byl slavnostně proveden polotmavým Klostermannem.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace