neděle 19.5 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

• Seminář argentinského tanga

neděle 19.5 18:00 - Strakonice, Čajovna Pod Stolem

Kohouti rozstříleli Milevsko. Rozhodla II. třetina

TÁBOR - Ve středu 15. ledna nastoupili v druholigové hokejové soutěži na domácím ledě táborští Kohouti proti celku Milevska. I když první třetina nevyzněla brankově nijak slavně v další části hry Táborští rozhodli.

Do zápasu vstoupili Táborští s jasným cílem nenechat si uniknout ani bod. A převaha domácího celku byla na ledě vidět. Táborští byli rychlejší, dobře bruslili ale střelba se moc nedařila. Převahu, kterou na hřišti měli, dokázali přetavit v jedinou branku a do šaten odcházeli s jednogólovým náskokem, který zařídil Filip Kolomý po nahrávce Patrika Zaymla.

Ovšem pravé střelecké peklo si domácí nachystali až po přestávce. Ještě se diváci ani neusadili v hale a Tábor vedl 2:0 po brance Jakuba Krätzera, kterému asistoval Radek Seidl. Řev tribun ještě ani neutichl a fanoušci propukli v jásot znovu. Po 26 sekundách na 3:0 zvýšil Martin Mařík, kterému asistovali táborský kapitán Jakub Matušík a David Kellner. Uběhly s bídou tři minuty a stav na ukazateli se měnil znovu. Tentokrát skóroval Tomáš Hájek s asistencí Patrika Zaymla a Filipa Kolomého. 4:0. Táborští si na ledě dělali co chtěli. O pět minut později už Táborské tribuny jásaly znovu. Na 5:0 zvýšil kapitán Kohoutů Matušík  po přihrávce Martina Maříka. a stále nebyl konec. Do konce druhé části zbývalo 50 sekund a síť milevské svatyně se vlnila znovu. Tentokrát se prosadil obránce Luboš Heršálek po asistenci Filipa Kolomého a Tomáše Hájka. Na druhou přestávku tak domácí odcházeli za jednoznačného stavu 6:0.

Po začátku třetí části se konečně dostali ke slovu také Milevští. Necelé čtyři minuty po zahájení snížil na 6:1 Josef Urbanec, kterému asistovali Pavel Procházka a David Decsy. Po obdržené brance, i když převaha táborského celku stále pokračovala nastal střelecký klid. A tak to vydrželo až do 53. minuty, kdy na 7:1 pro domácí zvýšil Tomáš Černý po asistenci Filipa Kolomého a Luboše Hešálka.  Posledně jmenovaný také 40 sekund před závěrečnou sirénou upravil po asistenci Jakuba Matušíka a Davida Kellnera na konečných 8:1 pro domácí celek.

Více o zápase, co řekli trenéři a další zajímavosti se dočtete ve středečním čísle Týdeníku Táborsko. Zatím malá obrazová ochutnávka.