• Čtenářský klub

Čtvrtek 23.5 17:00 - Písek, Městská knihovna

Jiří Hájíček Rybí krev. Román současného jihočeského literáta o zániku vesnic, které musely ustoupit stavbě jaderné elektrárny Temelín. Vesnice v románu kronikářského ražení překvapivě nemají jména - dnes už totiž neexistují, až na Purkarec, který byl zatopen po osudovou kvótu 370,5 metru a z něhož pochází i Jiří Hájíček. Moderuje Hana Manková.

Kohouti ukázali sílu rovněž v početní nerovnováze

Tábor si v prvním přípravném utkání poradil s Kolínem v poměru 5:1. , Autor: Josef Janda

Tábor si v prvním přípravném utkání poradil s Kolínem v poměru 5:1.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - V úterý 15. srpna se příznivci táborského hokeje konečně dočkali prvního přípravného utkání druholigového áčka. Do Tábora zavítal tradiční rival SC Kolín. Po opatrném začátku se gólová stavidla otevřela hlavně ve druhé třetině, v níž domácí rozhodli. Do poslední části si přinesli tříbrankový náskok, který už nepustili. Dva úvodní góly vstřelili kohouti v přesilovkách, trefili se rovněž v oslabení. Kozlové uspěli jen z jednoho brejku, gólman Klestil tedy odchytal povedený zápas.

HC Tábor – SC Kolín 5:1 (1:0, 3:1, 1:0), branky a nahrávky: 14. Matušík (Březina, Raiterman), 21. Březina (Heřman, Pípal), 36. Heřman (Kadilák), 37. Pechánek (Škrdleta, Košař), 46. Seidl (Tesař, Matušík) – 32. Kysela, rozhodčí Urban – Deim, Kubíček, vyloučení 6:7, navíc Paramonov (Kolín) 5+OK, využití 2:0, v oslabení 1:1, 350 diváků.

HC Tábor: Klestil (M. Novák) – Pípal, Tesař, Hlaveš, Raiterman, Košař, Duben, Bouška – Blažek, Kadilák, Heřman – Březina, Matušík, Seidl – Fencl, Pechánek, Škrdleta – Jelínek.

SC Kolín: Liulchuk (31. Hermann) – Skokan, Barták, Havelka, Tvrdík, Sladký, Procházka – Kysela, Pilný, Černý, Paramonov, Prokop, Kedršt, Netušil, Veselý, Hyšpler, Kozák.

V úvodu měli mírnou převahu hosté, ale do první vážnější šance se dostal po deseti minutách domácí Fencl, jehož střela na vyrážečku úspěšná nebyla. Obdobně se nevedlo Heřmanovi, a tak musela kohoutům pomoct přesilovka. Druhou početní výhodu Tábora zužitkoval kapitán Jakub Matušík – 1:0. Při prvním oslabení se dostali kohouti dokonce do brejku, ovšem Škrdleta s Březinou nezakončili. Kohouti tak vyhráli první třetinu 1:0.

Než se diváci usadili, zvýšil v 21. minutě na 2:0 další ze zkušenějších Březina. Průpal po Heřmanově nahrávce byl opět přesilovkový. Zvýšit mohl při oslabení Matušík, který obelstil gólmana kličkou, ovšem vracející se kolínský obránce mu vložil do cesty hokejku. V polovině zápasu dostali domácí výhodu pětiminutové přesilovky, jenže hned na začátku hosté ujeli a snížili Kyselou na 2:1. Radost ze snížení si Kolínští užívali jen čtyři minuty, kdy se trefil po rychlém útoku Radim Heřman – 3:1. Vzápětí tečoval před kolínskou brankou Pechánek a kohouti vedli už 4:1. Na konci druhé části čelili Táborští devadesátisekundovému oslabení tři na pět, vše ale přestáli.

Závěrečné dějství měli navrch opět domácí, prosadili se ale paradoxně v oslabení. Po Tesařově asistenci udělal publiku radost Radek Seidl – 5:1. Zbytek utkání se už v poklidu dohrál a branku již fanoušci ani z žádné další přesilovky neviděli.

Po výhře 5:1 pojede Tábor už ve čtvrtek k zápasu s Moravskými Budějovicemi a v úterý 22. srpna na Kobru. Prosadí se mladíci gólově více ve venkovních zápasech? Nebo skórují opět spíš osvědčení střelci?

"Vyhrát je příjemný a máme radost. Hra byla hodně silová a neučesaná, od druhé třetiny se ale zlepšila. Líbila se mi snaha a nasazení. Kluci bojovali a prali se. Hráče čekají další těžké tréninky. Velmi dobře jsme sehráli přesilovku čtyři na tři. Pětiminutová přesilovka byla ale hodně nepovedená, dostali jsme v ní i gól. Někteří kluci mile překvapili, jiný zahráli klasicky. O střídání brankáře jako soupeř jsme neuvažovali, třicet minut se nám zdá málo. V Moravských Budějovicích dostane šanci Michal Novák. Všechny tři brankáře vyzkoušíme v přípravných utkáních rovnoměrně," řekl k úvodnímu testu před novou sezonou hlavní trenér HC Tábor Tomáš Matušík.