Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Kolik učitelů má kvůli neodbornosti odejít ze škol?

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

JIŽNÍ ČECHY - Budou mít školy i příští rok dostatek učitelů? Kvůli zákonu, který má začít platit v roce 2015, nemohou na základních a středních školách učit lidé bez odborného pedagogického vzdělání. Tento týden se počty nekvalifikovaných pedagogů zabýval ministr školství Marcel Chládek.

 

Momentálně hrozí, že k prvnímu lednu 2015 odejde ze škol v celé republice kolem sedmi tisíc učitelů.

„Výsledky jsou alarmující, divím se, že se problémem nikdo z mých předchůdců dlouhodobě nezabýval,“ uvedl Marcel Chládek.

A jak vypadá situace v jihočeském regionu? Bez potřebné kvalifikace působí ve školách 598 učitelů. Nejvíce z nich, a to 123, učí na prvním stupni. Nejmenší počet nekvalifikovaných pedagogů je v řadách učitelů praktického vyučování na středních školách. Tady by si měli odbornost doplnit dva lidé.

Příští týden se ministr školství Marcel Chládek sejde s děkany pedagogických fakult a školskými odbory, aby s nimi projednal možnosti doplnění potřebné kvalifikace učitelů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace