Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Noční prohlídka města Vimperk

    středa 17.7 20:00 - Vimperk, sraz na parkovišti u parku (Auto JaMra)

    Noční komentovaná prohlídka s průvodcem.

  • Eliška Kotlínová - Písecké kulturní léto 2019

    středa 17.7 19:00 - Písek, Palackého sady

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Komora architektů schválila Písku výjimku o odměnách na soutěž k bazénu

Ilustrační foto. , Autor: K. Snížek

Ilustrační foto.     Autor: K. Snížek

PÍSEK - Představenstvo České komory architektů na svém zasedání 5. května změnilo své původní rozhodnutí ohledně architektonické soutěže na nový plavecký bazén v Písku a nakonec souhlasilo s cenami a odměnami ve výši 1 milionu korun. Původní požadavek činil 2 miliony korun, s tím ale město nesouhlasilo.

Komora údajně přihlédla k faktu, že Písek nadstandardně komunikuje s nezávislými porotci i Pracovní skupinou České komory architektů a že soutěžní podmínky jsou připraveny velmi kvalitně. Zároveň začala uvažovat o změně pravidel v systému architektonických soutěží.

„Představenstvo komory v souvislosti s udělením výjimky požaduje po vyhlašovateli omezení požadavků na obsah a rozsah grafické a textové části soutěžních návrhů na míru nezbytnou pro posouzení a ohodnocení kvality řešení. Jde o to, nepožadovat zejména řešení detailů, které nejsou pro rozhodování poroty podstatné,“ uvedl Milan Svoboda, předseda Pracovní skupiny České komory architektů pro soutěže.

Podle zastupitelky Písku Petry Trambové (TOP 09), která vede pracovní skupinu pro nový bazén, by architektonická soutěž mohla být vyhlášena už v polovině května a její výsledky začátkem září letošního roku. Další komentáře připravujeme do středečního vydání Píseckých postřehů. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace