Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Komunisté postavili do čela krajské kandidátky Radka Nejezchleba

Radek Nejezchleb , Autor: Archiv

Radek Nejezchleb     Autor: Archiv

JIŽNÍ ČECHY - Kandidátku komunistů ve volbách do zastupitelstva Jihočeského kraje povede pětačtyřicetiletý Radek Nejezchleb, zaměstnanec Českých drah a předseda okresního výboru KSČM v Jindřichově Hradci. Následuje ho o dva roky mladší Vilém Klapsia, stavební technik a současný krajský zastupitel, který je ze Zdíkova na Prachaticku. Rozhodla o tom krajská konference KSČM, která jednala včera v českobudějovickém Metropolu.

 

V první desítce na kandidátce je sedm zástupců střední generace ve věku od 39 do 48 let, a také sedmička těch, kteří už jako krajští zastupitelé pracovali. Zkušenost budou vnášet do volební kampaně na třetím místě exposlankyně Alena Nohavová z Třeboňska, čtvrtý v pořadí známý starosta Horní Stropnice a předseda krajského klubu zastupitelů Václav Kučera, na páté místo byl delegáty krajské konference umístěn bývalý krajský radní pro školství a kulturu, advokát Tomeš Vytiska z Jindřichohradecka. Z těch mladších už v radě kraje pracovali také Václav Ebert z Tábora a Hana Tůmová ze Strakonicka.

Předsedkyní krajského výboru bude i pro příští dva roky Alena Nohavová. V dubnu se uskuteční XI. sjezd KSČM. Nově ve výkonném výboru strany bude za Jihočechy Tomeš Vytiska.

Diskuse k článku - 12 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Vašek Burda 

  Reagovat

   

  Sledovat výlevy některých žlučovitých, patrně ublížených, diskutérů je zážitek. Jak říkal ten Pepík Švejk: vzali ste mi hračku, dostanete přes dršku. Kecají blbosti, ale hlavně že se jim ulevilo.

  Vloženo 14.2.2020 12:04:36

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Gratuluji.Vyhrát volby.A udělat pořádek v tomto zlodějském státě.

  Vloženo 12.2.2020 22:06:49

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
 • Občasný čtenář 

  Reagovat

   

  Radka Nejezchleba znám. Zkušený a dynamický. Jen ještě neměl se na této úrovni veřejné správy projevit. Věřím mu.

  Vloženo 10.2.2020 22:10:11

 • Marie 

  Reagovat

   

  Mě těší, že vidím na kandidátce mladší lidi a ti ještě mladší se taky probudí. Nemůžou si snad myslet, že miliardáři se s nimi chtějí dělit u stolu.

  Vloženo 10.2.2020 07:13:30

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Pane Calto, kecáte nesmysly. Sama do háje nikdy nepotáhne. A proč by také táhla? On totiž Havel po "revoluci" moc dobře věděl, proč je musí nechat na pokoji. Ve stylu něco za něco. Kdyby to tak nebylo, nebyla by ani "revoluce".

  Vloženo 10.2.2020 05:03:08

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Bohužel, politici se po převratu začali domnívat, že jsou pány nade všemi, přičemž měli být naopak služebníky všech. Politici svou úlohu nezvládli. Neslouží občanům ale jen sami sobě. Podle toho dopadla celá naše společnost.

   Vloženo 10.2.2020 08:33:58

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Tak oni se politici nezačínali domnívat že jsou pány nade všemi až po převratu. Za bolševika se nejenom domnívali ale dávali znatelně najevo po všech stránkách že ten kdo je v KSČ, tak je něco víc než běžný občan. Ve všech organizacích musel být určitý počet straníků, vyšší a vysoké posty na všech místech byli doménou členů strany, na vše byly určené kádrové rezervy školené ve VUMLech a různých politických školách jejichž absolventi měli tituly RSDr, o praxi nevěděli nic a znali pouze teorii marxismu leninismu a to ještě špatně a zkresleně v té které době, jak zrovna určoval momentální režim a jeho vůdce. V té době také svojí úlohu nezvládli a také měli být služebníky všech. Proto tady bohudík vydrželi pouhých 40 let, za kterých ale bohužel prosperující republiku, která byla ve třicátých letech evropskou ekonomickou špičkou, dostali na evropskou periférii. A právě podle toho dopadá celá naše společnost nyní.

    Vloženo 10.2.2020 09:28:33

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace