Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Koncert, zpívání u ohně a dvě pohádky. O víkendu pokračuje Křikulet a Vimperský kašpárek

 Autor: Tomáš Přibyl

    Autor: Tomáš Přibyl

PRACHATICKO – Letní festival Křikulet (Křišťanovické kulturní léto) pokračuje o víkendu hned třemi zajímavými akcemi. Zazní tu blues a rock a také táborové melodie s kytarou u ohně. A v neděli sem mohou děti vyrazit na další pohádku a to samé platí i o městském parku ve Vimperku, kde bude v neděli odpoledne pokračovat Vimperský kašpárek.

 

U Křišťanovického rybníka začne víkendový program už dnes v devatenáct hodin. Připraven tu bude koncert pětičlenné kapely Mustang Bluesride, kterou tvoří jihočeští hudebníci hrající rock and roll a blues. Českobudějovická kapela začne hrát na pláži rybníka v devatenáct hodin. A ve stejný čas, ale v sobotu 21. července, je tu v plánu zpívání u ohně s kytarou.

 

Neděle je pak u Křišťanovického rybníka vyčleněna tradičně pohádkám. Tentokrát s ní přijede TEArTR RAJDO a hrát bude pro děti Červenou karkulku. „Poučný příběh o tom, jak nesejít z cesty. Je třeba se malilinko bát a hlavně zbytečně nikomu nic neprozrazovat. Ve světě číhá nejen na holčičky plno nástrah a je třeba se umět bránit,“ píše experimentální soubor o pohádce na svém webu. Divadlo kombinuje pohybové, výtvarné, loutkové i hudební prvky. Začátek je v patnáct hodin.

 

A za pohádkou mohou v neděli 22. července tradičně vyrazit i Vimperští na Vimperského kašpárka. Letní série pohádek pro děti bude pokračovat v 15:30 v městském parku s Divadlem Elf a jeho představením Jezinky Bezinky. „Rozpustilá taškařice plná veselých písniček a skotačení mimických loutek je vhodná pro děti pohádkového věku,“ píše soubor, který nemá stálou scénu, na svých stránkách o pohádce, která vznikla i na motivy Erbenových a Hrubínových příběhů. Divadlo kombinuje činohru a loutkohru.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace