Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Krampus

    sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

  • Předvánoční burza minerálů, drahých kamenů, šperků a fosilií

    sobota 14.12 9:00 až 14:00 - Písek, Prácheňské muzeum

Zobrazit všechny události
 

Kouč Luděk Cimrhanzl: Tým má potenciál, krajský přebor je výzva

Luděk Cimrhanzl , Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

Luděk Cimrhanzl     Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – Před startem sezony 2018/2019 trenér Luděk Cimrhanzl vyhlásil jako cíl Junioru Strakonice postup z I. A třídy do krajského přeboru. Povedlo se, i když tým si ho nevybojoval na hřišti, kde byl až čtvrtý nejlepší ve skupině A, ale akceptoval nabídku na postup po odmítnutí jiných oddílů. Kouč vidí vyšší soutěž jako velkou výzvu a potřebný krok pro strakonický fotbal.

 

Nepere se ve vás hodnocení skončeného ročníku? Obsadili jste až čtvrté místo a do bojů o prvenství jste nezasáhli, ovšem i tak jste postoupili do krajského přeboru, což byl cíl.
Po závěrečné prohře doma s Lhenicemi, která nás připravila o šanci na třetí místo a tím postup dosažený na hřišti, kdy jsme věděli, že druhá Nová Ves výš jít nechce, zavládlo velké zklamání. Bylo jedním z největších v sezoně, a to také proto, že nám stačila k „bronzu" i remíza. O to víc porážka bolela. Bohužel nám ten zápas nevyšel. Na druhou stranu mohu z celkového pohledu říci, že utkání se špičkou tabulky jsme zvládli. V konfrontaci s týmy do pátého místa jsme nepropadli. Máme mladý mančaft, proto bylo důležité krok do vyšší soutěže udělat, aby hráči i celý realizační tým měli novou motivaci.

Nekazí vám potěšení z vyšší soutěže fakt, že jste zažili postup bez fanfár a emocí? Prostě jste jen kývli na nabídku, která přišla a kterou několik oddílů před vámi odmítlo...
Byli jsme jen ochuzeni o euforické oslavy postupů, na které jsme byli zvyklí z minulých let. Ale od začátku jsme se chtěli ze IV. třídy co nejrychleji dostat co nejvýše, krajský přebor byl minimum. Bude to velká výzva, také je však větší šance, že k nám budou chodit kvalitní hráči. Je to i perfektní krok pro hráče, kteří budou mít vyšší ambice.

V jaké fázi sezony jste naději na postup z prvního místa ztratili?
Měli jsme špatný konec podzimu, dvakrát jsme doma prohráli 1:4, a to s Planou a s Trhovými Sviny. Z Trhových Svinů jsme na úvod jara přivezli bod a poté jsme podlehli ve Vodňanech. Tím se nám špička vzdálila. A definitivně na kolena nás srazily domácí remízy s Bavorovicemi a Vimperkem. Ke konci sezony jsme začali zase nabírat dech, ale tečka byla hořká v podobě prohry s Lhenicemi. Mladí hráči to nezvládli.

Co stálo za takovým množstvím ztrát na domácím hřišti? Leckdy to bylo s outsidery...
Potvrdilo se, že nám nevyhovují slabší soupeři. Proti těm silnějším se dokážeme lépe koncentrovat a připravit se, vyhovuje nám rovněž, když protivník chce hrát fotbal. Navíc když nedáme brzy první gól, je to problém. Přišli jsme kvůli zraněním i o kostru týmu – Honzu Zušťáka, Martina Šrámka a Tomáše Kostku. S nimi se tým prezentoval větší rozvahou, i když jsme třeba nebyli tak silní v pohybu. Ale hráli jsme kombinační fotbal.

Téměř celé jaro jste se museli obejít bez kanonýra Jana Zušťáka. Projevila se jeho absence výrazně na tom, že jste nakonec skončili pod medailovými příčkami?
Ano, jeho góly nám chyběly. Myslím, že na jaře přišly momenty, kdy jsme včas nevstřelili gól, což rozhodlo se zmíněnými Bavorovicemi a Vimperkem. Tolik by nekousaly a my bychom tato utkání zvládli. Znát byla i nezkušenost mladých hráčů a potkala nás leckdy ještě smůla v zakončení. Ovšem i Václav Šrámek a Jiří Máška dokázali soupeřům zavařit, ještě však nemají takový výběr místa a chybí jim lepší zakončení.

I přes absenci byl Jan Zušťák nejlepším střelcem týmu s deseti góly, stačil mu na to podzim. O čem to svědčí?
Projevuje se Honzova obrovská zkušenost. S ním v sestavě jsme měli taktiku přizpůsobenou jemu, hráli jsme na něj. Dokud byl zdravý, fungovalo to. Se zraněním už góly nedával.

Celkově byla vaše ofenziva slabší, neměli jste průměr ani dvou vstřelených gólů na zápas. Cítíte v tomto největší rezervy?
Určitě, v tomto máme rezervy. Ale měli jsme naopak druhou nejlepší defenzivu, ta se v průběhu sezony zlepšila. Snažili jsme se stabilizovat stoperskou dvojici. Směrem dopředu se dobře zapojil Petr Baloušek, ten byl velice platný. Víc jsme chtěli vytěžit z Jiřího Mášky, který má výbornou tréninkovou morálku a je výborně fyzicky vybavený, ale potřebuje dozrát. David Juhaňák je víc silový, také potřebuje zkušenosti. Bude to i o lepší souhře.

Před sezonou jste tým hodně omladili a v celém ročníku jste více a více zapojovali mladé hráče, na jaře obzvlášť. Nakolik se povedlo sestavit kompaktní mužstvo?
Mužstvo má podle mě obrovský potenciál. Musím pochválit celé vedení klubu a návaznou práci. Přesně to jsme před lety chtěli – máme starší hráče, ale hodně i z vlastního dorostu a k tomu přicházejí mladí kluci z Písku. Věřím, že budou makat. Ztrácí se trochu fotbalovost, což je ale ve všech soutěžích, zase se ovšem zvýšila dynamika. Čeká nás soutěž, s jejímiž účastníky jsme se utkali už v zimní přípravě a všechna střetnutí jsme zvládli se ctí. Měli bychom to zvládnout podle mě stejně, jako to letos zvládla Blatná. S mladým mužstvem se udržela v kraji. Pokud chytíme začátek a nepřijde krize, chtěl bych se pohybovat ve středu tabulky. Cílem je stabilizovat áčko v soutěži a podle toho prolínat hráče s béčkem.

Občas to ale vypadalo, v domácích zápasech, které jsem sledoval, že tým hraje bezkrevně, výkon byl nemastný neslaný, k vidění byla spousta nepřesností. Cítil jste něco podobného?
Máte pravdu. Byly znát absence zkušených hráčů – kapitána Martina Šrámka, Honzy Zušťáka a Tomáše Kostky. S nimi se kluci na hřišti chovali jinak. Projevila se nezkušenost, srážely nás obrovské chyby, soupeře jsme leckdy dostali na koně sami, kdy jsme jim namazali do tutových šancí, darovali jsme jim penalty. Potřebujeme někoho, kdo na hřiště vnese organizovanost. A chyběla mi i větší bojovnost.

Na co budete mít v krajském přeboru? Není postup unáhlený, když jste byli až čtvrtí v nižší soutěži? Neukazuje se nevyzrálost týmu?
Za určité konstelace jsme mohli skončit lépe, výkonnostní rozdíl s vítězným Lažištěm, druhou Novou Vsí nebo třetími Lhenicemi však nebyl nijak výrazný. Osobně se toho nebojím. Mužstvo bude vhodně doplněné a věřím i v motivaci hráčů, že díky konkurenci vyšponují svoji výkonnost ještě výše.

Budete měnit přípravu?
Celou krátkou letní přípravu zaměříme na dobrou fyzickou připravenost, ale hodně času chceme strávit i s balonem. Budeme mít víc tréninkových jednotek, o den delší bude soustředění a sehrajeme více utkání, včetně těch modelových s našimi a píseckými dorostenci. Na jaře nám odešla fyzička, na té musíme zapracovat. Začali jsme 15. července, následně nás pak čeká soustředění v Chanovicích, v rámci kterého sehrajeme dva přípravné zápasy. Najedeme na tři tréninky týdně a takto budeme trénovat minimálně do září. A budeme klást důraz na práci s balonem, tam vidím větší problém než ve fyzičce.

Jak se změní kádr? Přijdou posily a zůstanou všichni starší hráči, kteří – jak se ukázalo – jsou stále nepostradatelní?
K mužstvu se zapojí jako první asistent Víťa Reiser, dostane na starosti defenzivní činnost týmu. Co se týče změn, odešel jen Dohonyi do Střelských Hoštic, naopak přišli obránce Říha z Písku a záložník Moudrý, který hrál za písecký dorost i za dorost Táborska. Dále počítáme s Juhaňákem, Peroutkou, Petráněm, Chvostou a Toušem, ti dosud hráli v dorostu a už se zapojovali do áčka. Se službami starších hráčů stále počítám.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace