Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Krampus

    sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

  • Předvánoční burza minerálů, drahých kamenů, šperků a fosilií

    sobota 14.12 9:00 až 14:00 - Písek, Prácheňské muzeum

Zobrazit všechny události
 

Koupaliště v Olešníku otevře až na konci června, návštěvníci si mírně připlatí

 Autor: Občerstvení Plovárna Olešník

    Autor: Občerstvení Plovárna Olešník

OLEŠNÍK - Oblíbené koupaliště v Olešníku na Českobudějovicku zůstává i přes současné horké dny zavřené. Velký plavecký bazén i ten dětský totiž procházejí rekonstrukcí a upravuje se i jejich okolí. Do Olešníku míří za osvěžením hlavně lidé z krajského města. Oceňují tu klid, přírodu a velikost plochy k ležení i koupání. Letos ale návštěvníci musí počítat s tím, že vstupné na letní plovárnu mírně podraží.

 

Velký plavecký bazén o velikosti 50x25 metrů i menší dětský uzavřela rekonstrukce na začátku března. Práce už ale v těchto dnech pomalu finišují. "Momentálně se rekonstruuje bazén, dává se tam nová fólie, aby splňoval hygienické předpisy, instalují se brodítka, okolo se vysazují keře a rekonstruuje se i dětský bazén," upřesňuje úpravy koupaliště starosta Olešníku Milan Kotýnek. Současné práce na bazénech by měly městu zajistit bezúdržbovost areálu minimálně na dalších dvacet let.

Letos čeká návštěvníky zdražení vstupného. Na vině není současná rekonstrukce, ale rostoucí náklady na provoz areálu koupaliště. Dospělí i děti si na den připlatí desetikorunu. "Nemyslím si, že je to mnoho. Na druhou stranu lidé u nás neplatí za parkování," podotýká starosta obce Kotýnek. Součástí areálu bazénu je také nově zrekonstruované zázemí se sprchami, občerstvením s venkovní terasou a dětské hřiště.

Pokud práce půjdou podle harmonogramu, otevře se areál s bazény pro přibližně pět stovek lidí už na konci června. "Dokončené by to mělo být nejpozději 29. června. Zatím to vypadá, že se termín stihne, ale doporučujeme aby lidé raději sledovali stránky obce, kde najdou aktuální informace," dodává starosta. Oprava bazénů i úpravy okolí vyjdou přibližně na 4 miliony korun.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace