Kdy a kam

  • Penziopolis Dva dopisy o Písku

    středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

    Uvedení nové knihy autorů Jiřího Vogla a Petra Mano.

  • Koncert pro seniory se souborem Lego

    středa 19.12 14:00 - Milevsko

    Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Zobrazit všechny události
 

Koupaliště v Prachaticích a ve Vimperku trhala rekordy. Táborský aquapark byl taky v obležení

Koupaliště Hulák v Prachaticích.

Koupaliště Hulák v Prachaticích.

PRACHATICKO – Po dlouhém období, kdy teploty ke koupání moc nelákaly, zažívaly v minulých dnech koupaliště v Prachaticích a ve Vimperku žně. V Prachaticích už několikrát překročil počet návštěvníků za den tisícovku, což se stávalo v minulosti jen zřídka.

 

V červnu prachatické koupaliště Hulák počítalo denní počet návštěvníků často v desítkách. Se začátkem prázdnin se to zlepšilo na stovky, ale nepřesáhlo pět set. A to navzdory tomu, že vodu v koupališti letos Sportovní zařízení Prachatic může přihřívat, protože šetří provozní náklady v krytém bazénu, který prochází rekonstrukcí.

Až se začátkem vlny veder se tak počty návštěvníků přehouply přes tisícovku a přiblížily se i ke dvanácti stovkám. Pro Jižní Čechy Teď to potvrdily pokladní koupaliště. A hojně využíváno je v těchto dnech i městské koupaliště ve Vimperku přesto, že leží více než 700 metrů nad mořem.

V sobotu 4. srpna Sportovní zařízení Prachatic na Huláku připravilo pro návštěvníky i program s cvičitelkami a hrála tu také živá hudba v podání českobudějovické kapely McBerds. Předpověď je přitom zatím příznivá pro koupání zhruba do čtvrtka nebo pátku a na příští víkend to teď vypadá na výrazné ochlazení.

I v Táboře prochází krytý bazén rekonstrukcí, takže venkovní aquapark letos nenabízí možnost plavat i ve vnitřním bazénu. Kapacita venkovního areálu je 800 lidí, ta ale letos ještě překročena nebyla, i když to ve vedrech vypadalo, že je tam hlava na hlavě. Hned vedle je totiž nově upravená plovárna u nádrže Jordán s písečnou pláží, kam taky chodí stovky lidí a neplatí se tam vstupné. Pro aquapark je to velká konkurence - milovníci vody se tak rozdělují hlavně na ty, kteří rádi přírodní anebo upravenou vodu.

Z koupališť na Prachaticku nabízíme fotoreportáž, a pár záběrů také na koupaliště v Táboře.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace