Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

  sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

  Festival.

 • Pivní slavnosti Myslkovice

  sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Kovosvit MAS nevyplatil výplaty za červenec. Situaci přijede řešit ministr Mládek

TÁBORSKO - Významná strojírenská firma ze Sezimova Ústí má problémy. Jednomu z největších jihočeských zaměstnavatelů se nedaří získat provozní úvěr. Zaměstnanci si mohli požádat o dvoutisícovou zálohu, což učinilo 103 ze zhruba osmi stovek zaměstnanců.

O situaci ve strojírenském podniku Kovosvit MAS, se velmi inntenziivně zajímá ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. "Firma, která dává pracovní příležitosti více než sedmi stovkám lidí na Táborsku, se dostala do finančních problémů, které ohrozily vyplacení červencových mezd a to mě nemůže nechat chladným" řekl Jan Mládek.

Ministr se proto spojil s majitelem Kovosvitu Františkem Komárkem a tamním odborovým předákem Jiřím Ryskou, kteří jej zevrubně informovali o příčinách složité ekonomické situace a možnostech řešení.

"Jako ministrovi průmyslu mi na podnicích typu Kovosvit a lidech, kteří v nich pracují velmi záleží, protože český průmysl jich takových potřebuje více" dodal Jan Mládek s tím, že firmu v nejbližších dnech, pravděpodobně koncem týdne navštíví.    

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • RENATA BORGONJONOVA 

  Reagovat

   

  tak to jim nezavidim ja sem v te situaci taky byla firma kde sem pracovala mne nedala penize 3 mesice a do dnes cekam od up nejake penize a do toho se nemuzu ani prihlasit na urad porad jsem vedena ze sem zamnestnana ach jo same krachy ale oni ti nahore maji na vse a delnici at si plati slozenky jak chtej

  Vloženo 18.8.2016 20:49:29

 • široko 

  Reagovat

   

  Kdo za tento stav může?? No přece židovsko socanská vláda co ruku v ruce s EU a USA zavedla embargo na rusko, kam má asi tak podnik vyvážet, opravdu si někdo myslí že si za rok Kovosvit najdete nová odbytiště???

  Vloženo 17.8.2016 21:52:41

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Myslím, že Kovosvit už má jiného majitele.

  Vloženo 17.8.2016 21:30:43

 • Volby se blíží, 

  Reagovat

   

  tak hoši z ČSSD slibují jak o život.

  Vloženo 17.8.2016 15:38:42

 • lamartik 

  Reagovat

   

  Možná by stačilo přehodnotit současné směřování firmy a upravit cíle. Přijde mi, že na východní trhy je někdy cesta snazší, ale dost nejistá.. Pokud se to dlouhodobě nedaří, tak šup vedení a management firmy pryč z firmy.. Předpokládám, že to ale zase zaplácnou nějakou dotací a pojede se dál.. Prostě klasika bez ekonomického přemýšlení.. Jelikož to vedení firmy moc nemusí. Pomocná ruka se bohužel vždy najde. Pak to ale s celou firmou takto dopadá... :-(

  Vloženo 17.8.2016 12:59:54

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace