Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Kraj jmenoval nové ředitele škol v Táboře, Vodňanech, Hněvkovicích a Milevsku

JIŽNÍ ČECHY - Rada kraje ve čtvrtek 19. července jmenovala do funkcí čtyři nové ředitele školských zařízení. Ve všech případech jde o pedagogy, kteří už na těchto školách působí, buď ve funkcích zůstávají nebo nahradí ředitele odcházející do důchodu.

Pokračovat ve funkci bude ředitelka Základní školy praktické a speciální na náměstí 5. května ve Vodňanech Šárka Piklová. Na milevské střední odborné škole a středním odborném učilišti se novým ředitelem po Dagmar Švárové stane k 1. srpnu Václav Kašpar. Na Střední odborné škole a SOU v Hněvkovicích nahradí ke stejnému datu Jiřího Plaňanského ve funkci ředitele dosavadní zástupce Josef Liška. 

Rovněž na táborské obchodní akademii se stane novým ředitelem nynější zástupce. Marek Novotný byl zástupcem ředitelky Jany Turanové od dubna letošního roku a nyní bude stát v čele školy. 

Krajští radní rovněž rozhodli o tom, že se znovu vyhlásí výběrové řízení na základních uměleckých školách ve Vodňanech a v Milevsku. Ve Vodňanech měla nynější ředitelka Romana Rédlová protikandidáta Romana Ondřicha, rada kraje se mezi nimi nebyla schopna rozhodnout, a tak se bude konkurs opakovat. Do 1. listopadu tak bude školu nadále řídit Romana Rédlová. 

Na milevské základní umělecké škole byla situace jiná - tam se do konkursu stávající ředitel Vladislav Horek nehlásil. Uchazeči byli rovněž dva, rada kraje se rovněž ani pro jednoho z nich nerozhodla. Vladislav Horek se pro JčTeď vyjádřil: "Chtěl jsem dát šanci i dalším, aby případně přišli s lepší koncepcí. Když ale rada kraje mezi nimi nevybrala, do druhého konkursu už se přihlásím." 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace