Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Od Trosek na Hruboskalsko

  středa 26.2 16:30 - Městská knihovna Jindřichův Hradec

  Beseda.

 • Toulky za poznáním - Antarktida II.

  středa 26.2 18:00 - Dům kultury Milevsko

Zobrazit všechny události
 

Kraj se ohrazuje, že pozvání na univerzitní debatu o Šumavě neobdržel

JIŽNÍ ČECHY - Mluvčí Jihočeského kraje Hana Brožková zaslala reakci Jihočeského kraje na článek Názoroví oponenti o Šumavě se asi u jednoho stolu nesejdou. Druhá strana vystoupila na univerzitě. Tisková zpráva z Jihočeské univerzity zde konstatuje, že pozvání na debatu o Šumavě na akademické půdě bohužel Jihočeský kraj nevyužil. Jeho mluvčí uvádí:

 

"Jihočeská univerzita se na paní hejtmanku skutečně obrátila. Nikoli ovšem s pozvánkou na tuto akci, ale se žádostí o finanční příspěvek ve výši 10 tisíc Kč na propagaci, zajištění a realizaci akce Týden vzdělávání dospělých. Pokud existuje přímé pozvání na diskusi o Šumavě, v došlé poště jej nemůžeme dohledat. Prosím, mohli by organizátoři upřesnit, komu pozvánku adresovali? Děkujeme."

Diskuse k článku - 11 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • kompetentní ??? 

  Reagovat

   

  Kovářovský Hroch je pouze podřízený sluha té vrchní dlouholeté všeznalé, všemocné generálky hejtmanky, ta určuje chod Jč.KÚ a ostatní jsou pouzí " trpaslíci" .Slibovali před volbami jak se její staré nepravosti z funkce vícehejtmanky prošetří /rozdávání milionových odměn, chatičky aj. Dostali se do krajského zastupitelstva a ztratili odvahu, i předvolební verbalismus,
  a za to mají vysoký životní standard . Denně čteme v regionálním tisku její nezbytné zviditelňování - co "důležitého " madam zahájila, naplánovala, rozdala ,ocenila, ohodnotila, vyhlásila,....../ neskutečné výkony/.

  Vloženo 1.11.2019 07:53:11

  • Dita 

   Reagovat

    

   Já bych řekla, že konečně máme ve vedení kraje normálního člověka. Asi vadí, že je to ženská, co? Nemůžete to vydejchat?

   Vloženo 1.11.2019 08:39:37

   • mojmír 

    Reagovat

     

    Já bych uvítal v politice více žen. Je to naprosto přirozené. A Paní Stráská je normální a slušný člověk! A mám s ní osobní zkušenost, že dovede naslouchat. Jenom toto všechno- "až moc". Je v politice moc měkká a nemá vize. Tak si myslím, na rozdíl od příspěvku "kompetentní ???", že se právě že nechá sama až příliš ovládat. Kým? To je právě její problém. Ale pro budoucnost! JK přínosem není. Je mentálně (stejně jako Hroch), stále někde v roce 1981 (nebo "dva?").

    Vloženo 2.11.2019 11:11:06

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  A právního zástupce kůrovcem tedy tu biomasu zelených, také pozvali?

  Vloženo 1.11.2019 06:35:49

 • petr 

  Reagovat

   

  Kdyby "zelení aktivisti" nakoupili místo "propagace" za 10 tisíc stromky a šli je zasadit, udělali by lépe. Pro záchranu lesů je třeba hlavně něco dělat a ne pořádat semináře.

  Vloženo 1.11.2019 06:27:57

  • tom 

   Reagovat

    

   Raději ať seminářují a do lesa nelezou, kam zelení vstoupí, tam 100 let nic neroste

   Vloženo 1.11.2019 06:59:52

 • mojmír 

  Reagovat

   

  Proč se takovéto trapnosti- "vedení JK nemůže dohledat pozvánku", řeší takto významě v MN? Spíše to zase zavání PR kampaňí proti NP Šumava. Včetně té fotografie suchého smrku. Proč zde není také fotografie rozsáhlých, přirozeně obrostlých bezzásahových území? Tam je mladý les, který bude přirozeně odolný proti kůrovci dalších 50 let.
  A diskuze s vedením JK na toto téma? V kompetenci to má vlastně náměstek Pavel Hroch, a všeobecně se ví, že s ním není možné vést jakoukoliv "skutečnou diskusi". Natož na odborné téma.

  Vloženo 1.11.2019 06:11:44

  • Karel 

   Reagovat

    

   Jste teda vtipálek. Protože si jihočeský voliči zvolili podle vás nekompetentního náměstka tak se s krajem nebude nikdo bavit? Uvědomte si, že vedení kraje tam sedí z vůle občanů, zatímo vědci se arbitry přes všechno jmenovali sami.

   Vloženo 1.11.2019 06:20:12

   • mojmír 

    Reagovat

     

    Tak, ono ho mnoho občanů nezvolilo, spíše se ktomu dostal, aby vůbec mohla vzniknout koalice. Ale to je nyní vedlejší. On tu funkci má, a má také hlavně zodpovědnost- za venkov, životní prostředí, zeměděleství, památky atd. Také vůči těm, kterří ho nevolili!
    Je to takový hospodář naší krajiny. Hlavně do budoucna. A to si teda myslíte, že by neměl naslouchat odborníkům? A jak vlastně žijete, pane Karle? V zemjlance? Uvědomte si, že díky vědcům máte všechno, a nesedíte na větvy.

    Vloženo 1.11.2019 07:16:38

 • Proč by ten 

  Reagovat

   

  Kdo má vědecký zájem na záchraně Šumavy zval ke stolu k jednání druhou stranu, které jde jen o kšeftování a švindly s pozemky a jedná v zájmu bohaté kasty - ještě k tomu dovedně skrývána maskou sociální dem.? Pokud půjdete od Klostermannova mostu nahoru, směrem k Srní, prvně vpravo narazíte na nevkusně oplocenou dřevěnku, kde když si budete chtít dáchnout, tak vás břichatý nafrněný lempl pan majitel vyžene od cesty, "co mi čumíte do talíře". Za chvíli nám oplotí jemu podobná individua, která to tam dodachmávají dvoutunovými jeepy, Šumavu celou - to je asi sen kraje, zrovna teď vydávaný za boj s kůrovcem! No co, již jste zkousli justici soudící dle peněženek, tak zkousnete i výhružné cedule PRIVAT! kam jen oko dohlédne.

  Vloženo 31.10.2019 18:47:42

  • mojmír 

   Reagovat

    

   Nejlepším příkladem je monstrózní betonová, nedobytná a hlavně absurdní pevnost pseudohumanisty Bakaly na Modravě. V srdci Šumavy. Má zde hlášený trvalý pobyt (do Modravy tečou z jeho daní stovky miliónů), ale trvale žije s rodinou ve Švýcarsku na břehu jezera. Stavbu umožnil dlouholetý starosta Modravy, Antonín Schubert. Neúnavný "zachránce" Šumavy, a zapálený bojovník proti NP Šumava, proti hnutí Duha, ekologii a všem podobným "novotám". Za odměnu mu nyní obec postavila a vybavila za 6,7 mil. luxusní obecní dům, s garáží, pozemkem (kachlová kamna za 300 000 Kč). Nájem- 6 000 kč!
   Takto se to paní Stráská, na Šumavě dělá. A vy děláte vše pro to, aby bylo ještě hůř!

   Vloženo 1.11.2019 06:55:01

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace