Kdy a kam

 • Novoroční zpívání s Rosťou Homolou

  pondělí 21.1 15:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

 • Bookstart aneb S knížkou do života

  pondělí 21.1 9:30 - Tábor, Městská knihovna

  Setkání skupiny rodičů s dětmi.

Zobrazit všechny události
 

Krajská liga: Milevsko uvidí šlágr kola, přijede vedoucí Radomyšl

MILEVSKO – Základní část krajské ligy už se přehoupla do své poslední třetiny. Vrcholí jak boj o postupovou osmičku do play off, tak o prvenství po základní části. Šlágrem 19. kola bude právě bitva o první místo mezi třetím Milevskem a vedoucí Radomyšlí. Oba celky od sebe dělí ve vzácně vyrovnané tabulce pouhý bod. První vzájemný zápas aktuálního ročníku zvládla lépe Radomyšl, která na domácím kluzišti v Písku zvítězila na konci října 4:1. Branky dávali Kašpařík (2), Kica a Březina, za Milevsko korigoval pouze zkušený útočník Bláha. Utkání se odehraje v sobotu 20. ledna od 17 hodin na milevském zimáku. Všichni příznivci krajského hokeje té nejvyšší úrovně jsou srdečně zváni!


Oba týmy jsou před vzájemnou bitvou ve formě. Milevsko vyhrálo čtyřikrát v řadě, když udolalo postupně Vimperk, Tábor B, Pelhřimov B a Soběslav. Také Radomyšli se daří. Bodovala v posledních šesti zápasech a jedinou porážku během zmíněné série utrpěla až po prodloužení v Jindřichově Hradci. Milevští si tak uvědomují kvalitu sobotního soupeře. „Radomyšl disponuje velice kvalitním a šikovným kádrem, ale připravujeme se na ni stejně, jako na každého jiného soupeře. Za každou cenu chceme odehrát rovnocenné utkání a doma vyhrát, abychom získali tři body a potěšili diváky. Tímto bych je chtěl na utkání srdečně pozvat,“ uvedl milevský kouč Emil Švec s tím, že na tabulku se ale jeho tým ještě tolik nedívá. „První místo někdy svazuje, stejně se rozhodne až v play off, kam se podívá první osmička. Jestli budeme po základní části první nebo třeba třetí, to je teď vcelku jedno,“ doplnil.

V podobném duchu mluví i hrající trenér Radomyšle Radek Hovora, který se do Písku vrátil před sezonou z dlouhého angažmá ve Francii: „Upřímně říkám, že se na tabulku nekoukám. Důležité je dostat se do play off, což by se nám mělo povést. Myslím, že je spíš jen souhra náhod, že jsme takhle nahoře. Moc netrénujeme a na zápasy se speciálně nepřipravujeme, každou středu si dáme báčko a v pátek si zkusíme přesilovky. Ale přece jen je znát, že se do týmu vrátili zkušenější kluci, kteří hráli vyšší soutěže a hokejem se živili, což se projeví i bez tréninku.“ Mezi opory Radomyšle patří obránce Procházka nebo útočníci Kašpařík, Kica a právě hrající trenér Hovora. Mužstvo pak pravidelně doplňují i mladíci z druholigového Písku, jehož je Radomyšl farmou.

Utkání bude prestižnější zejména pro řadu starších hráčů, kteří mají přátelské vazby se sobotními protihráči, nebo v minulosti dokonce nastupovali v opačném dresu. Sice půjde o důležité body do tabulky, ale na ledě se prý dá očekávat spíš drobné špičkování a férová podívaná, než nevraživost na život a na smrt. „Třeba pro Pavla Procházku z Radomyšle bude utkání určitě pikantní, je to hecíř, navíc hrál za Milevsko dlouho, ale je to dobrý kluk i hokejista. Počítáme s tím, že se budou provokovat s Milanem Kořánkem a dalšími kluky, se kterými se dobře zná. Důležité je, že ať utkání dopadne jakkoliv, tak si po něm kluci zajdou na pivo a nebudou nic přehánět,“ zdůraznil Švec. „Myslím, že od toho krajská liga je, abychom se zapotili a udělali si žízeň, bude tam trocha špičkování a srandy. Pro pár kluků to bude určitě speciální zápas. Já také hraji proti Milevsku rád, protože jsem tam jako mladý kluk také hrával, takže se s Michalem Štychem nebo Milanem Kořánkem dobře znám,“ doplnil hrající trenér Radomyšle Hovora.

Program 19. kola: Sobota 20. ledna: 16.30 Telč – Soběslav, 17 Strakonice – Pelhřimov B, Milevsko – Radomyšl, Veselí nad Lužnicí – Jindřichův Hradec. Neděle 21. ledna: 17 Český Krumlov – Vimperk, Hluboká nad Vltavou – Tábor B.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Moc netrénujeme, dáme si báčko a pudem na ně...

  Vloženo 20.1.2018 18:38:01

 • Fanoušek 

  Reagovat

   

  Hokejový svátek v Milevsku .Už se těšíme klukům držíme palce!!!! Doufám že dorazí dost lidí

  Vloženo 18.1.2018 18:41:21

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace