sobota 19.10 17:00 - Písek, Divadlo pod čarou

Hudební festival.

• Barbora Poláková - Tour 2019

sobota 19.10 19:00 - Strakonice, MěKS

Krajský přebor: Veselí v Želči prolomilo nevítěznou sérii

ŽELEČ - Fotbalisté veselské Lokomotivy přijeli do Želče s pětizápasovou sérií bez výhry. Tým sužují absence několika hráčů základní sestavy, a tak se spíš na hřišti pere, než hraje pěkný fotbal. Želeč také vzhlíží z tabulkového suterénu k lepším pozicím, a tak sobotní duel sliboval pořádné nervy a boj o každý míč.

Lépe v regionálním derby odstartovali hosté, kteří vedli po brankách Lukáše a Petra už 2:0. V 52. minutě vykřesal domácím naději Radek Novotný, který dokázal snížit. To už bylo ale ze strany domácích všechno. Ty navíc trápí zranění kapitána Podroužka, který musel být o přestávce převezen do nemocnice s podezřením na odraženou ledvinu. Hosté v závěru takticky hru kouskovali a po 96 minutách mohli zvednou ruce nad hlavu, když v Želči zvítězili 2:1.

TJ Sokol Želeč – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 1:2 (0:1), branky: 52. Novotný – 35. Lukáš, 49. Petr, rozhodčí Krčín – Reitinger, Karel, ŽK (0-2): 68. Lukáš, 75. Fichtner.

Ve středečním Táborsku čtěte rozhovor s Jindřichem Lukášem, kapitánem Veselí. Chybět nebudou ani zhodnocení z obou trenérských laviček.