Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Představení knihy Jitex 70

  středa 22.5 17:00 - Písek, Prácheňské muzeum, Přednáškový sál

  ...doprovodné publikace ke stejnojmenné výstavě.

 • Pletky s Vlastou

  středa 22.5 9:00 - Písek, Senior Point

  Nebuďte s ručními pracemi doma, vezměte klubíčka, háčky, jehlice i své rozpracované modely a přijďte se podělit o zkušenosti, zeptat se na jiné postupy.

Zobrazit všechny události
 

Kráska a zvíře se loučili s týnským otáčkem. Co bude dál?

Gabriela Dušková mladší jako Olívie, která vysvobodila zvíře z prokletí. , Autor: L. Kolářová

Gabriela Dušková mladší jako Olívie, která vysvobodila zvíře z prokletí.     Autor: L. Kolářová

TÝN NAD VLTAVOU – V sobotu večer se před nabitým otáčivým hledištěm v týnském parku odehrála derniéra představení Kráska a zvíře. Diváci se rozloučili s výpravnou pohádkou, jejíž známý děj upravila pro domácí divadelní soubor Vltavan jeho členka Gabriela Dušková a zrežíroval její manžel Zdeněk Dušek. Potlesk nebral konce.

„Nechtěli jsme, aby představení bylo jen tajemně ponuré, a tak jsem připsala dvě Krásčiny sestry Gábinku a Málinku, které rozehrávají komediální výstupy se svými obstarožními nápadníky panem Filipánem a panem Filipcem,“ prozradila autorka scénáře Gabriela Dušková. Role Krásky se zhostila dcera Duškových Gabriela a málokdo z diváků tušil, že jde o skutečný milostný dialog se Zvířetem, protože to hrál její přítel Robin Rangl.

Svou roli sehrávají i náhody. Když šli zástupci Vltavanu jednat do nového týnského květinářství o pravidelných dodávkách žlutých růží pro všechna představení Krásky a zvířete, získali v majitelce obchůdku Hedvice Vyhnalové novou posilu souboru. Diváci ji viděli jako haštěřivou sestru Gábinku.  

Celé představení umocnily překrásné kostýmy, které jako host vytvořila pro týnský soubor Milena Adamová. Jímavá byla i hudba a vydařené zvukové i další efekty. Dlouhý potlesk diváků včera večer signalizoval, že tohoto představení je opravdu škoda. Pro týnskou scénu bylo jako stvořené. Týnští ochotníci ale studují pro každou sezonu novou premiéru a s tou předchozí se v následujícím roce už jen loučí. To je případ právě pohádky Kráska a zvíře, která premiéru měla loni.  

Týnští se teď posouvají dál. Od úterka 6. srpna hrají představení Dnes vás točí Revers – což není nic jiného než parodie na travesti show. Herci Vltavanu si zahrají nejrůznější hvězdy pop music a pozor! Možná přijde i Karel Gott! Revers diváky na otáčku zatočí v úterý, ve středu, v pátek a v sobotu a od dalšího úterka 13. srpna až do konce prázdnin se pak bude hrát v Týně Balada pro banditu. Sledujte naši záložku se soutěžemi! Chystáme soutěži o lístky na otáčko, které jinak stojí 150 korun na hlavu.

Pro všechny zájemce je tu důležitý vzkaz – vstupenky je rozhodně nutné si rezervovat předem na telefonu 603 28 17 18, a hlavně před představením včas vyzvednout. U kasy totiž pokaždé čekají i náhradníci, kteří by se rádi na točnu ještě vmáčkli.

Libuše Kolářová

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 •   | 

  Reagovat

   

  V roce 2014 je představení "Kráska a Zvíře" v provedení týnských ochotníků možno opět navštívit v srpnu.

  Vloženo 3.1.2014 10:05:40

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace