Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Unicorn Group

    pátek 17.1 20:00 - Blatná, Na Vinici

    Koncert.

  • Novoroční koncert

    pátek 17.1 19:00 - Tábor, Střelnice

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Křtiny hříbat s programem na Cunkově přilákaly stovky lidí

CUNKOV - Na otázku, kolik tipuje u horní jízdárny na Cunkově diváků, reagoval včera šéf Farmy Diagonála Ypsilon Vladimír Vopravil alias Zub lakonicky: "Já netipuju." Spočítat se návštěvníci křtin hříbat dali těžko, takže nezbývá než vycházet z toho, že víc než 80 aut stálo podél cesty od horní jízdárny až dolů do vsi a že všichni diváci nepřijeli autem, dorazilo i dost cyklistů. Tradiční křtiny mají svůj zvuk, všichni návštěvníci vědí, že se můžou těšit na atraktivní podívanou, v níž jsou v hlavní roli koně.

 

Nechyběli vlajkonoši v úžasné jezdecké choreografii na hudbu, lonžovací trio, opraťáci, vyhlášení Koně roku, číslo se zázračným kočárem, v němž se během jízdy změnila stará babka v mladou krásku, také rozloučení dvacetileté Sabiny, první sportovní klisny na farmě, s jezdeckou kariérou. Naposledy provezla právě Vladimíra Vopravila alias Zuba. Zub tvrdil, že narozdíl o Pepy Váni, který se loučil už pětkrát, tohle loučení je definitivní a Sabinu, která dala několik pěkných hříbat, teď už čeká jen zasloužený důchod na pastvinách. K loučení dvou legend - jak sebe a Sabinu označil - vyhrávalo legendární trio Varga, Hammel, Hladík písničku, která taky brala pamětníky za srdce.  

Křtiny hříbat měly dynamiku, kdy na jízdárnu se přihnala i hříbata z předchozích let v divokém stádu. Mezi nimi byly dva letošní přírůstky, hřebeček Tycián a klisnička Treperenda, jejich kmotry se stali Petra Taberyová a Martin Mašek.

Po skončení programu povozili členové jezdeckého klubu děti návštěvníků. Lidé byli z programu nadšení.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace