Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Dětský karneval

    neděle 23.2 14:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

  • Čtyřlístek

    neděle 23.2 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

    Pásmo pohádek pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Kulturní dům Slavie se bude dál jen opravovat. Nová koncertní síň je v nedohlednu

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Vedení města se již dávno rozhodlo, že kulturní dům Slavie pouze projde generální opravou. Podle kulturního náměstka Jaromíra Talíře tak mizí z úvahy dostavba za dvě stě milionů či varianta multifunkčního objektu za čtyři sta milionů i s dostavbou. Na tyto akce nyní město nemá dostatek prostředků. České Budějovice tak stále nebudou mít velkou koncertní halu, filharmonie se bude muset nadále při svých návštěvách spokojit s náhradními prostory.

 

„Nebudeme zasahovat do fasády. V plánu je instalace výtahu, rekonstrukce elektroinstalace, kanalizace a vzduchotechniky včetně výměny oken,“ uvedl náměstek Jaromír Talíř. Centrální měření a hlavní rozvod přijdou město na 600 tisíc korun. Ve hře je i oprava letního pódia, která by ale opět městskou kasu vyšla na stovky milionů korun. Radní o této možnosti budou ještě diskutovat.

„Také bych si přál koncertní sál, ale není to jednoduchá otázka, budeme potřebovat napření všech sil směrem ke státnímu rozpočtu,“ naznačil Talíř. Bez dotací se případná výstavba koncertního sálu zkrátka neobejde.

Na to, že celé jižní Čechy nemají pořádný koncertní prostor, upozornil na pondělním zasedání zastupitelů Jiří Šesták (OPB): „Koncertní prostor adekvátní krajskému městu nám chybí a Slavie by tuto možnost nabízela. Když se s prostorem nic zásadního nestane, zakonzervuje se v těchto nevyhovujících podmínkách. V souvislosti s Pouzarovou halou, kterou by město chtělo koupit, mi to přijde jako nevhodné řešení,“ řekl Šesták a připomněl fakt, že desítky milionů z rezerv rozpočtu dá vedení klidně na sportovní halu Jaroslava Pouzara, ale v kulturní oblasti jeho aktivita pokulhává.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace