Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Lávka přes Václavský jez má územní rozhodnutí

PÍSEK – Vášnivé diskuze vyvolalo vydání územního rozhodnutí na lávku přes Václavský jez. Velice rozzlobilo třeba zastupitele Radka Bočka, který postup radnice považuje za arogantní.

Podle něj jde o nadbytečný záměr, který akorát zatíží městský rozpočet. Starosta Ondřej Veselý se ale brání a říká, že radní jen pokračovali v přípravě projektu, jehož smlouva byla uzavřena už v minulém roce. „Jsme připraveni svolat veřejné projednání projektu, které bude prioritně určeno pro občany čtvrti U Václava, na začátek června,“ říká Ondřej Veselý.

Co je ještě potřeba k uskutečnění stavby? To a další podrobnosti, včetně příspěvku zastupitele Miroslava Sládka, se dočtete v nejnovějším vydání Píseckých postřehů.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Ladislav Šafránek  | 

  Reagovat

   

  narodil jsem se jako Václavák, Otavu u zdejšího jezu to miluji a nikdy mi nechybělo, že nemohu na druhou stranu suchou nohou. Když se na to někoho v okolí ptám, kroutí hlavou, k čemu by tady byla nějaká lávka přes řeku užitečná. Stoupněte si na hodinu na silniční most o kus níž a uvidíte jak málo je využívaný pěšími - a to je mnohem blíž k centru. Na periferii bude pěší provoz ještě menší. Evidentně někdo pracuje pro betonářskou či jinou stavební lobby - stejně jako prostavěných údajně 40 milionů na místním jezu, který byl naprosto dostačující - to jsou všechno peníze, které pak chybí jinde.
  Ladislav Šafránek

  Vloženo 19.9.2014 05:33:25

 • Ševčík  | 

  Reagovat

   

  Většina písečanů lávku uvítá a těch pár křiklounů proti je vždy, když se něco nového významného buduje. Takže prosím stavte a budujte.

  Vloženo 5.6.2014 00:44:17

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace