pondělí 22.4 15:00 - Bavorov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

• Velikonoční hraní na kantely

pondělí 22.4 18:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

Hraní na kantely (vytvořené při akcích ŠK), případně i další nástroje ve spolupráci se spolkem Spona. K hraní, zpěvu nebo jen k poslechu zveme širokou veřejnost.

Lažiště udělalo další krok k postupu, Semice nalomil vlastní gól

LAŽIŠTĚ – Nedělní dohrávkou 17. kola krajské I. A třídy, skupiny A pokračovali fotbalisté Lažiště na Prachaticku ve stoprocentním jarním tažení za vítězstvím v soutěži. Svěřenci trenéra Rauschera potvrdili vítězství v okresním derby z minulého kola proti Vimperku, který roznesli jasně 7:1, čtvrtou porážku od lídra soutěže v tomto kalendářním roce schytal nováček ze Semic – 3:1. Devět kol před koncem jsou fotbalisté z malebné obce na Prachaticku první o čtyři body před Novou Vsí u Českých Budějovic, pod ní už je sedmibodová propast na třetí Lhenice. Lažiště je tak na dobré cestě vrátit se do nejvyšší krajské soutěže, kde působilo dlouhá léta až do sezony 2013-14. Tehdy se fotbalisté z Lažiště propadli přes I. A třídu až do nejnižší krajské soutěže I. B třídy, ale je dost možné, že v příští sezoně budou jezdit do tamního krásného sportovního areálu opět nejlepší týmy krajské úrovně v jižních Čechách.

Fotbalisté z Písecka se v úvodu svého soupeře a velkého favorita zápasu vůbec nezalekli a v prvních dvaceti minutách hráli s Lažištěm naprosto vyrovnanou partii, neměli žádný ostych a vypracovali si i více nadějných příležitostí. Pak ale schytali Semičtí studenou sprchu, když ve 23. minutě dlouhý nákop z poloviny hřiště nešťastně podběhl stoper Kysela a hlavou přizvedl balon tak smolně, že přehodil vlastního brankáře Dvořáčka – 1:0.

Úvodní gól dodal domácím na sebejistotě, což názorně ukázal hned o pět minut později jeden z nejlepších fotbalistů celé soutěže v aktuální sezoně Sedláček. Sedmadvacetiletý ofenzivní šikula, který prošel i mládeží FK Příbram, si na třiceti metrech od brány všiml, že je hostující brankář Dvořáček trochu venku z branky a nádherným lobem zdvojnásobil domácí náskok – 2:0. Semice se však nevzdaly a hned o dvě minuty později se dočkaly zaslouženého snížení zpět na rozdíl jediné branky, to když si našel kapitán Císařovský míč za hranicí vápna a napálil jej do domácí šibenice takovým způsobem, že se za balonem gólman Tesař sotva ohlédl – 2:1.

Po změně stran domácí drželi častěji míč a hlídali si své vedení, které v 54. minutě ještě navýšil Málek – 3:1. Kaňkou na jinak poklidném utkání, které dobře řídila sudí Průchová, byla situace ze 78. minuty, kdy se srazili semický Jakub Keclík a domácí brankář Jakub Tesař. Oba hráči museli střídat a Keclíka dokonce odvezla záchranná služba.

FK Lažiště – FC AL-KO Semice 3:1 (2:1). Branky: 23. vlastní (Kysela), 28. Sedláček, 54. Málek – 30. Císařovský. Rozhodčí: Průchová – Brom, Šťastný. ŽK: 2–1 (Hojdekr, Jaroslav Rauscher – Veleman). Přihlíželo 96 diváků.

Lažiště: Tesař (79. O. Vašura) – Bednár, Bízek, Albert, Jaroslav Rauscher – Málek (81. Stupár), Hojdekr, Volmut (92. M. Vašura), Sedláček – Jakub Rauscher (85. Ostádal), Linhart (65. Hrbek).
Semice: Dvořáček – Šourek, Keclík (85. Buchtele), Sádlo, Kysela – Antony, Keclík, Zborník (66. Nousek), Holub – Císařovský, Veleman.