Čtvrtek 17.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

• Léčivé divadlo Gabriely Filippi

Čtvrtek 17.10 19:00 - Strakonice, Sál MěKS

Lední hokej: Obránci zachránili domácí neporazitelnost

TÁBOR - Téměř padesát minut čekali fanoušci táborských hokejistů na gól svých miláčků v sobotním druholigovém zápase proti Nymburku. V čase 49:25 se trefil kapitán Jakub Matušík, který snižoval nepříznivý stav 0:2. Hosté si totiž vytvořili dvougólový náskok už v první třetině, o který se postarali Jan Stehlík se Stanislavem Eisem.

V závěru napínavého střetnutí promluvili do výsledku svou střelbou domácí obránci. Při hře bez brankáře srovnal na 2:2 Luboš Heršálek 26 sekund před třetí sirénou. V prodloužení více než tisícovka diváků nečekala na rozuzlení dlouho. Po 16 sekundách mířil přesně Havran, který vybojoval bonusový bod za výhru 3:2 v prodloužení. Kohouti tedy na poslední chvíli otočili špatně rozehraný zápas, mrzet je však bude zranění ramene kapitána Matušíka, jehož návrat na led bude i při soustavné péči trvat minimálně čtyři týdny.

HC Tábor – NED Hockey Nymburk 3:2p (0:2, 0:0, 2:0 – 1:0), branky a nahrávky: 50. Matušík (Boháč), 60. Heršálek (Boháč), 61. Havran (Mrkvička, Kellner) – 14. Eis (Stehlík, Král), 20. Stehlík (Eis), rozhodčí Mertl S. – Mertl J., Štětina, vyloučení 3:7, 1227 diváků.