Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Letní slavnost přenese Písecké do časů první republiky

PÍSEK – Duch první republiky zavane v sobotu 21. července Pískem. V Palackého sadech a před domem U Slona se uskuteční Letní slavnost. Inspirací pro její uspořádání bylo letošní 100. výročí vzniku samostatného státu. Pořadateli jsou Spolek Přátelé Kamenného mostu Písek a Spolek přátel domu U Slona.

Organizátoři přivítají, pokud účastníci dorazí v dobových kostýmech. Akce začíná v 15 hodin promenádním koncertem souboru Petra Ernyei Quartet. V programu je příjezd prezidenta T. G. Masaryka s chotí, dobová módní přehlídka pod názvem Jen pro ten dnešní den, představí se taneční skupina T Dance se svojí choreografií Tančírna, k vidění budou i historické automobily Veteran Car Písek a starodávné bicykly.

V podvečer, kolem 17.30 hodin, bude slavnost pokračovat u Kamenného mostu jazzovým koncertem Jakub Zomer Trio, tanečními ukázkami a módní přehlídkou. Výstavu Písek v čase si budou moct návštěvníci prohlédnout na dvoře domu U Slona, jejími autory jsou Petr Indrák a Jiří Hladký. K dispozici bude i dobový fotokoutek.

Znít budou ještě swingové melodie v podání Honzy Kašpárka, k vidění bude i Měsíc nad řekou, Vodní skauti Písek budou na Otavě jezdit na osvětlených pramicích s lampiony. A připraven je i ohňostroj.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace